Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid

2 min lugemist
Vanaema Evi Kõllamets (taga) tuli vaheajal oma lapselapse Kaspar Elvistega loodusmajja vürtse nuusutama. Äraarvamine, mis on rohelise topsi sees, võimaldab lahendada mõistatuse. Evi Kõllametsa sõbranna Maie Mäesepp aitab lahendusi paberile kirjutada. FOTO: Kristjan Teedema

Õpilased võivad vaheajal end mitmel alal täiendada, nad saavad tutvuda joogaga, teha käsitööd või käia kunstilaagris. Nooremad võivad küpsetada midagi magusat ning vanematele vaheaja nautijatele pakutakse poole odavamaid treeninguvõimalusi.

Teatri Kodu pakub homme võimalust teha midagi magusat, mida täpsemalt, selgub kohapeal. Lastestuudiosse on kõik magusasõbrad igatahes oodatud. Varem on valmistatud martsipanikujukesi, magusaid saiu ja kringleid. Maiasmokkade päev sobib tervele perele.

10. jaanuarini saavad kuni 19-aastastele noored poole odavamalt sportida.

Soodustingimused kehtivad Annelinna spordimaja jõusaalis, jooksurajal, judo- ning pallisaalides. Turu tänava spordihoones saab soodustust kasutada jõusaalis, palli-, vehklemis- ja balletisaalides. Tamme staadionil on odavam sportida jõusaalis, jooksurajal ning võimlemis- ja maadlussaalis. Visa hallis kehtib soodustus suures ja väikeses saalis ning poksi- ja jõusaalis. Soodustused kehtivad treeningutest vabadel aegadel.

Tartu kunstimuuseum pakub võimalust veeta kolm päeva koolivaheaja linnalaagris. Iga päeva vaadatakse mõnd näitust, räägitakse kunstnikest ja nende töödest, mängitakse ning ollakse ka ise kunstniku rollis. Laager peetakse Raekoja platsi viltuses majas, laagripäevad kestavad kell 11–15, lõunasöök on hinna sees ja osalussoovist palutakse teatada hiljemalt 30. detsembriks.

Art of Living Eesti organisatsioon korraldab 8–13-aastastele lastele Exceli kursuse Anne noortekeskuses. See on lõbus kursus, kus lapsed saavad arendada oma loomulikke võimeid.

Osalejad õpivad jooga- ja hingamisharjutusi, meditatsiooni- ja lõdvestustehnikaid ning parandavad keskendumisvõimet. Peale selle pööratakse tähelepanu sõprussuhete hoidmisele, juhtimisoskustele ja rühmatööle.

Annelinna lastekeskus ootab õpilasi laagrisse Kreeka Muusad. Laagris saab panna oma ajaloo ajateljele, külastada tantsukeskust JJ-Street, Ahhaa teaduskeskust ja osaleda filmiõhtul. Lapsed viiakse Vanemuise teatrisse ning pärast etendust kohtuvad nad näitelejatega. Viimasel päeval korraldatakse karaokeõhtu ja lõpudisko.

Tartu ülikooli kunstimuuseum kutsub 1.–5. klassi lapsi oma majja koolivaheaja kunstiakadeemiasse. Laagris saab teadmisi klaasikunstist ning vaadelda Eesti klaasikunstniku Ivo Lille loomingut näitusel «Mälukiri». Lapsed saavad uurida, millest ja kuidas klaasi valmistatakse ning kuidas klaasi omadusi kasutatakse eri eluvaldkondades.

Räägitakse ka valguse liikumisest läbi erinevate materjalide ning tehakse vastavaid katseid. Pärast lõunasööki, mis tuleb osalistel endil kaasa võtta, külastatakse tähetorni ja päev lõppeb jõuluehte meisterdamisega.

Loovkeskuse käsitööklubi Maret ootab noori 5. või 6. jaanuaril Lille majja lahtisesse töötuppa. Milvi Piusi eestvedamisel saab seal õppida nii käsitsi kui ka masinaga õmblema mobiilitaskut ja kaunistama seda rahvuslike taimeornamentidega. Oodatud on 7–26-aastased käsitööhuvilised noored.

Vaheaeg Tartus

• Homme Teatri Kodu lastestuudios maiasmokkade päev, registreerimine, osalustasu kuus eurot. Lisainfo: lastestuudio@teatrikodu.ee või 745 1064.

• 10. jaanuarini saavad õpilased soodsamalt sportida.

Lisainfo: www.tartusport.ee, margit.saar@tartusport.ee või 523 5856.

• 4.–6. jaanuarini linnalaager Tartu kunstimuuseumis, eelregistreerimine, osalustasu 25 eurot. Lisainfo www.tartmus.ee, kristel@tartmus.ee või 5881 7801.

• 4.–6. jaanuarini ART Exceli lastekursus, osalustasu uutele 37 eurot, kordajatele 20 eurot. Lisainfo: www.artofliving.org/ee-en, ajurveedatartu@gmail.com või 520 8280.

• 4.–9. jaanuarini Annelinna lastekeskuse laager Kreeka Muusad, majanduslikes raskustes perede lastele tasuta, teistele 30 eurot. Lisainfo: www.ookull.ee, Facebook: MTÜ Öökull, agnieszka.kunz@gmail.com või 5457 0624.

• 5. või 6. jaanuaril MTÜ Loovkeskuse käsitööklubi Maret  töötuba, tasuta. Info: www.hot.ee/maretklubi, Facebook: käsitöö Maret, maretklubi@hot.ee või 502 3110.

• 6. või 7. jaanuaril TÜ kunstimuuseumi koolivaheaja kunstiakadeemia, osalustasu viis eurot. Lisainfo: kunstimuuseum@ut.ee või 737 5384.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto