Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid

3 min lugemist
«Lohutusnaised» aastal 2015 – kokku on neid Lõuna-Koreas tänaseks elus 46. FOTO: Reuters/ScanPix

Jaapan ja Lõuna-Korea jõudsid äraleppimiseni tülis keiserliku Jaapani roimade pärast Teises maailmasõjas ning lubasid teema nüüd maha matta. 

Tellijale Tellijale

Täpsemalt palusid jaapanlased andestust nende sadade tuhandete seksiorjusesse võetud «lohutusnaiste» pärast, kes rahuldasid ilmasõja ajal ja selle eelõhtul Jaapani sõjaväebaasides resideerivate sõdurite himusid. Suur osa neist naistest oli pärit Koreast, kuid ka Hiinast, Filipiinidelt, Indoneesiast ja Taiwanilt.

«Jaapani valitsus kannab kogu südamega vastutust «lohutusnaiste» pärast, millega meie sõjavägi rikkus tõsiselt paljude naiste au ja väärikust,» sõnastas Soulis peetud pressikonverentsil esitatud vabanduse Jaapani välisminister Fumio Kishida. Ta edastas ka riigi peaministri, käremeelse suhtumise poolest tuntud Shinzo Abe sõnumi, kes «palub vabandust ja kahetseb südamepõhjast kõigi nende pärast, kes elasid läbi nii palju valu ja arme, et seda on nii füüsiliselt kui ka vaimselt raske parandada».

28.12.2015 30.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto