Sisukord
Välismaa
Postimees
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Foto: El Niño tuleb peagi taas

1 min lugemist
FOTO: Reuters/ScanPix

Pildilolevad paadilised sõuavad Lõuna-Ameerika riigi Paraguay pealinnas Asuncióni tänavatel. Paraguay, Uruguay, Brasiilia ja Argentina piirialadelt on evakueeritud rohkem kui 100 000 inimest – sellal, kui Eesti elab veel pühademeeleolus ja ootab valget talve, valmistub Lõuna-Ameerika järjekordse ilmastikuanomaalia El Niño tulekuks. Just fenomeni saabumist kuulutavad suvised paduvihmad ja kaasnevad üleujutused ajasid rahva paatidesse.

Keskmiselt paar korda aastakümne jooksul esineva El Niño käigus soojeneb Vaikse ookeani idaosa pinnakiht, mis põhjustab omakorda ebatavalisi ilmaolusid mujal: näiteks vihmasadusid Lõuna-Ameerikas ja põuda Austraalias. Nähtusel ei puudu oma majanduslik mõju: kui El Niño peaks kestma kaua, mõjub see hävitavalt kohalikule kalandusele: pindmised soojad veekihid pole nii toitainerikkad kui tavaolukorras sügavamalt pärit jahedam vesi.

El Niñol on ka oma vastand La Niña – samuti keskmiselt paar korda kümnendis esinev fenomen, mis toob kaasa hoopis pealmiste veekihtide jahenemise. 

Seotud lood
28.12.2015 30.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto