Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks

1 min lugemist

Areteeriti 10 meest, kes organiseerisid löökrühmi. Kaks kuud tagasi läksid salaja Venemaale neli Kallaste kalurit. Venemaal viibisid mehed kuni detsembri alguseni, siis saadeti üle piiri tagasi kui isikud, kellega polevat seal midagi peale hakata.

Mehed seletasid, et läinud Venemaale tööd otsima, kuid võetud seal vahi alla ja hoitud kogu aeg vanglas ülekuulamiseks. Elu olnud nii vilets, et mehed ei tahtvat enam Venemaa peale mõeldagi. Nüüd on selgunud, et Bleschenkov oli Peipsi ääres kommunistlikuks organisaatoriks ja toimetas salakuulamist kogudes andmeid kaitseväe, politsei ja piirivalve kohta. Ta lõi kommunistlikke rakukesi, millest pidid arendatama löökrühmad.

Nagu selgub, oli kalurite Venemaa retk manööver jälgede segamiseks ja ühtlasi «õppereis» paremate ja uuemate instruktsioonide saamiseks.

Nagu kuuleme, olevat mehed ka ise oma süü üles tunnistanud.

29.12.1933

Seotud lood
    28.12.2015 30.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto