Sisukord
Jalgratas
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada

3 min lugemist
Jaan Kirsipuu (paremal) peab nõu Rein Taaramäega. FOTO: Tairo Lutter

Eesti viimaste aastakümnete edukaim jalgrattur Jaan Kirsipuu on iga aastaga aina rohkem ala kodusele arengule õla alla pannud ja detsembri alguses sai temast koos Rene Mandriga Eesti koondise peatreener. Fanatismi ja teadmisi peaks duol olema ning väljakutse on igal juhul korralik.

Tellijale Tellijale

Paljuski võetakse eeskuju juba vilja kandnud U23-projektist, mille käigus tõusis mitu ratturit välislaagrite ja -võistluste abiga uuele tasemele. Nii Martin Laas, Mihkel Räim kui ka Aksel Nõmmela teenisid algavaks hooajaks profilepingu.

Veel paar aastat tagasi oldi aga seisus, kus oli küll toimiv juunioride koondis, aga U23 oma mitte, ja nii tekkis Eestile omane vaakum, kus kooli lõpetanud sportlane ei pruukinud enam ühtäkki väljundit leida. Selle puudumist ei saa otseselt endise vanemtreeneri Toivo Suvi süüks panna, sest ka tema möönis toona, et ainult juunioride ja täiskasvanute koondisest ei piisa.

«Töö, mida tehti, jäi ühte ajajärku pidama. Samas ei saa midagi halvasti öelda, sest asjad said tehtud ja proffe tuli ka siis Eestist välja. Aga vaja oli mõttelaadi värskendada. Treeningmetoodikas me muidugi revolutsiooni ei tee, aga detaile annab parandada küll. Ka U23-koondis pole kuigi vana projekt: paar aastat tagasi hakkas Riho Räim noori talvel Hispaania laagritesse vedama ja kohe oli näha, et sellest oli kasu. Siis võtsime Renega asja tõsisemalt käsile ja õnneks tekkis rattaliidus ka väike eelarve,» selgitas pärast sportlastee lõppu ka Tanel Kangerti klubi Astana spordidirektorina tegutsenud Kirsipuu soojamaalaagrite kasulikkust.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto