Sisukord
Eesti
Tänane leht

Kohus otsustab endiste sadamajuhtide sularaha arestimise

2 min lugemist
Allan Kiil (vasakul) ja Ain Kaljurand. FOTO: Andrus Peegel

Tänavu augustis vahistatud Tallinna Sadama eksjuhtide Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kaitsjad leiavad, et läbiotsimistel leitud sularaha ei tuleks täielikult arestida. Kas Tallinna ringkonnakohus nõustub nende põhjendustega ja muudab selles küsimuses maakohtu määrust, selgub täna.

Tellijale Tellijale

Prokuratuuri taotlusel arestis Harju maakohus Kiili kodust leitud 9150 eurot ning Kaljurannale kuulunud ja mitmel läbiotsimisel leitud ligi 323 000 eurot sularaha. Seejärel aga esitasid ringkonnakohtule määruskaebused Kiili kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv ning Kaljuranna kaitsjad, vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres. Neid kaebusi ringkonnakohus eile arutaski.

Kiili kaitsja kaebus puudutas kahtlustuse saanud ärimehe kodust seifist leitud ja arestitud sularaha. Prokuratuuri kahtlustuses on märgitud, et Kiilile anti selle aasta suvel tema kodus üle altkäemaks kogusummas umbes 12 800 eurot. Samuti näitavad mehe ja tema abikaasa pangakonto väljavõtted, et viimati võtsid nad oma arvelduskontolt sularaha välja 2011. aastal. Seetõttu võibki prokuratuuri hinnangul väita, et leitud sularaha on just nimelt illegaalsel teel saadud.

29.12.2015 31.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto