R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rehvihunnikutest kasvavad tülimäestikud

Nils Niitra
, reporter
Rehvihunnikutest kasvavad tülimäestikud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiiglaslikud rehvihunnikud Tartu külje all Raadil.
Hiiglaslikud rehvihunnikud Tartu külje all Raadil. Foto: Margus Ansu

Eestis koguneb aastas 10 000 tonni vanu rehve, aga laoplatsidel kõrguvates hunnikutes on neid juba nelja aasta varu ehk 40 000 tonni. Mäed muudkui kasvavad ja kõik süüdistavad kõiki.

Sõiduautorehvidesse ümber arvutatuna teeb see kokku üle poole miljoni rehvi. Eestis on kaks rivaalitsevat tootjavastutusorganisatsiooni, mille läbisaamine on kaugel suurepärasest. Mõlemad osutavad siiski veel ühele süüdlasele – riigiametnikele, kes pole väidetavalt suutnud talitseda rehvide taaskäitlemise vallas valitsevat anarhiat.

«Riigile on rehvimure siiani olnud mõttetu teema. Kui bussiga sõidab liiga palju jäneseid, siis pole bussile kütuse ostmiseks enam ühel hetkel lihtsalt raha,» põrutab Eesti Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme. «Ametnikud on meil väga mugavad,» lisab Rehviringluse juhatuse liige Aarne Solvak. «Riik on olnud väga hambutu, mis puutub tootjate võrdsesse kohtlemisse.»

Tagasi üles