Sisukord
Kultuur
Tänane leht
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tormis rabas ja tehases

1 min lugemist
Lavastus "Sünnisõnad" Noblessneri valukojas Veljo Tormise 85. sünnipäeva puhul. FOTO: Mihkel Maripuu

85. sünnipäeva tähistanud Veljo Tormisele tehti eriline kingitus – armastatud helilooja juubelipäeval, 7. augustil esietendusid tema muusikast ja heliteosest «Unustatud rahvad. Isuri eepos» inspireeritud lavastused «Isuri eepos» ja «Sünnisõnad». Esimese taga Eva Klemets ja Anne Türnpu, teine lavastus sündis aga Peeter Jalaka ja Tõnu Kaljuste koostöös.

Kuna mõlemad lavastused olid südamega tehtud mastaapsed tööd, mis on oma tegijate nägu ehk teataval määral etteaimatavad, siis ei saa öelda, kumb kingitus parem lavastus oli. Kuid siiski saab rääkida esimesest ja teisest lavastusest, sest «Isuri eepos» algas öösel ning lõppes päiksetõusul. Nii jõudsid suuremad teatrisõbrad ja Tormise muusika austajad pärast hommikust rabas jalutamist – sest just metsaservas Klemetsi-Türnpu lavastus etendus – õhtul Noblessneri valukotta, kus esietendus teine Tormise lavastus ehk mängiti «Sünnisõnu». Naised lõid keskkonnatundliku, vaikse ja õrna lavastuse, samas kui mehed tõid betoonseinte vahele rokkooperiliku show.

Seotud lood
30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto