Sisukord
Kultuur
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piret Raud kõige popim lastekirjanik

1 min lugemist
Piret Raud FOTO: Jaanus Lensment

Veebruari alguses ilmus Prantsuse kirjastuselt Éditions du Rouergue Jeunesse Piret Raua lasteraamat «Emily et tout un tas de choses». Tegemist on Eesti kirjanduselus haruldase sündmusega, sest «Emily»-raamat on Piret Raual valminud just Prantsuse kirjastaja palvel.

Samas ei saa öelda, et Piret Raua kirjanikukarjääris oleks tegu enneolematu sündmusega. Kolm aastat tagasi joonistas ja kirjutas Raud Jaapani kirjastusele Fukuinkan raamatu «Kolm soovi».  Tähelepanuväärne on seegi, et sel sügisel tuuritas Prantsusmaal ringi üks trupp näitlejaid-muusikuid, kes lugesid lastele ette Piret Raua «Natuke napakaid lugusid».

Piret Raud ongi praegu Eesti menukaim lastekirjanik, tema raamatuid armastavad nii jaapani kui ka ungari, leedu, itaalia, prantsuse, saksa, inglise ja läti lapsed. Loomulikult ka eesti lapsed.  

Seotud lood
30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto