Sisukord
Eesti
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet

4 min lugemist
Põgenikud Horvaatia-Sloveenia piiril. FOTO: Annika Tuulemäe

Eesti saatis detsembris tagasi kolme Itaalia pakutud pagulase ebapiisavad toimikud, kuid on endiselt valmis kahe pere vastuvõtuks juba jaanuarist.

Tellijale Tellijale

Eesti on küll Itaaliale teatanud, et on valmis kas või juba aasta algul vastu võtma esimesed kaheksa põgenikku, kuid Itaalias praeguseks kaks kuud töötanud rände sideohvitser Priit Põdra tõdes, et see ei pruugi siiski nii kiiresti minna.

Olulise verstapostini jõuti enne jõule, 18. detsembril. «Siis andsime Itaaliale teada, et tahame protsessiga alustada ja võtta esimesed inimesed vastu jaanuaris. Detailid on nüüd paigas,» kirjeldas Põdra. Kui Itaalia võimud saadavad võimalike vastuvõetavate andmed turvakontrolliks Eestisse, võiks esimesed põgenikud jaanuari teises pooles Eestisse jõuda.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto