Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus

23 min lugemist
FOTO: Artur Kuus

Autori eessõna

Kui ajavoos käib krõps

Tellijale Tellijale

31. detsember on veidi müstiline kuupäev. Vana aasta viimased tunnid voogavad ühes kindlas suunas, ja siis on käes viimased minutit ja kohe ka viimased sekundid. Täpselt kell 24 ajavoog justkui murduks, et järgmisel hetkel saaks alata uus aasta.

Õnneks ei saa aega siiski murda nagu pliiatsit. Aeg ei hakka perutama ja meid sadulast maha viskama, me ei kao aastavahetuse hetkel kuhugi ja kõik meie ümber jääb samuti endiseks – peaaegu endiseks, sest aeg liigub sujuvalt edasi ja meie saame aina vanemaks. Võime tõmmata paberilehele kriipsukesi ja nende järgi loendada aastateks jupitatud aja möödumist. Meile on tähtis teada, millal miski toimus, ajal endal on sellest ükstapuha. Teda jätab ükskõikseks nii meie vanus kui ka see, et meie ajaarvamise algusest arvates saab täna otsa 2015. aasta ja algab uus, 2016. aasta.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto