Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid

2013. aastal Võrumaalt tabatud illegaalselt piiri ületanud vietnamlased Tartu kohtumajas. FOTO: Margus Ansu

Kahe viimase aasta jooksul on prokuratuur algatanud Eestis inimsmugeldamise kahtlusega 21 kriminaalmenetlust, neist kaheksa 2014. aastal ja 13 tänavu. Mõlemal aastal on smugeldatud Eestisse umbes sada välismaalast.

Tellijale Tellijale

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Kaarel Kallase sõnul on smugeldatute arv sel aastal mõnevõrra kasvanud just Põhja piirkonna arvel, kus mulluse ühe juhtumi asemel on neid seitse.

Põhja piirkonnas saabutakse ebaseaduslikult riiki üldjuhul lennujaama kaudu ning üritatakse siit lahkuda sadama kaudu. Kahe sellise juhtumi puhul on jõutud smugeldajate osas ka süüdimõistva kohtuotsuseni ning mõlemal juhul on süüdimõistetud pärit väljastpoolt Euroopa Liitu, kuid neil on olnud Euroopa Liidu elamisluba – ühel juhul Soome ja teisel Rootsi oma. Üle piiri on tavaliselt toodud Lähis-Idast pärit inimesi.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto