Sisukord
Eesti
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid

2 min lugemist
2013. aastal Võrumaalt tabatud illegaalselt piiri ületanud vietnamlased Tartu kohtumajas. FOTO: Margus Ansu

Kahe viimase aasta jooksul on prokuratuur algatanud Eestis inimsmugeldamise kahtlusega 21 kriminaalmenetlust, neist kaheksa 2014. aastal ja 13 tänavu. Mõlemal aastal on smugeldatud Eestisse umbes sada välismaalast.

Tellijale Tellijale

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Kaarel Kallase sõnul on smugeldatute arv sel aastal mõnevõrra kasvanud just Põhja piirkonna arvel, kus mulluse ühe juhtumi asemel on neid seitse.

Põhja piirkonnas saabutakse ebaseaduslikult riiki üldjuhul lennujaama kaudu ning üritatakse siit lahkuda sadama kaudu. Kahe sellise juhtumi puhul on jõutud smugeldajate osas ka süüdimõistva kohtuotsuseni ning mõlemal juhul on süüdimõistetud pärit väljastpoolt Euroopa Liitu, kuid neil on olnud Euroopa Liidu elamisluba – ühel juhul Soome ja teisel Rootsi oma. Üle piiri on tavaliselt toodud Lähis-Idast pärit inimesi.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto