N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid

Anneli Ammas
, reporter
Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2013. aastal Võrumaalt tabatud illegaalselt piiri ületanud vietnamlased Tartu kohtumajas.
2013. aastal Võrumaalt tabatud illegaalselt piiri ületanud vietnamlased Tartu kohtumajas. Foto: Margus Ansu

Kahe viimase aasta jooksul on prokuratuur algatanud Eestis inimsmugeldamise kahtlusega 21 kriminaalmenetlust, neist kaheksa 2014. aastal ja 13 tänavu. Mõlemal aastal on smugeldatud Eestisse umbes sada välismaalast.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Kaarel Kallase sõnul on smugeldatute arv sel aastal mõnevõrra kasvanud just Põhja piirkonna arvel, kus mulluse ühe juhtumi asemel on neid seitse.

Põhja piirkonnas saabutakse ebaseaduslikult riiki üldjuhul lennujaama kaudu ning üritatakse siit lahkuda sadama kaudu. Kahe sellise juhtumi puhul on jõutud smugeldajate osas ka süüdimõistva kohtuotsuseni ning mõlemal juhul on süüdimõistetud pärit väljastpoolt Euroopa Liitu, kuid neil on olnud Euroopa Liidu elamisluba – ühel juhul Soome ja teisel Rootsi oma. Üle piiri on tavaliselt toodud Lähis-Idast pärit inimesi.

Märksõnad
Tagasi üles