Sisukord
Välismaa
Postimees
31.12.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Dilbert Uue presidendi ootuses Postimehe aasta parimad videod ja fotod Spioonivahetus Piusa sillal «Mendid» ja «kitsed» jäägu minevikku Eesti lühiuudised Tagakülg Itaalia pakub Eestile kaht pagulasperet Inimsmugeldajad on Eestisse toonud sadu rändajaid Migrandid Eestis ja Euroopas Missiooniüksuse juht Toomas Malva: põgenikud on nagu vesi Postimehe dok. Laevakaitsjate lugu: 800+ Indias kaotatud elupäeva Majandus Majanduse lühiuudised Kokkuvõte: start-up-maailm asus purustama kivistunud ettevõtlust Välismaa Usk ja vägivald, islam ja islamism Terroritule alla sattunud Euroopa tõi sõdurid tänavatele Spalta_välised Arvamus Mart Laar aastalõpuintervjuus: ei tasu pehmoks muutuda In Memoriam 2015 Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Kultuur PÖFF, esimest aastat A-klassis Pärdi juubel tõi Eestisse Robert Wilsoni Kamaluga emotsioone, mõelge – meie filmist! NO99 on endiselt olulisim teater Tormis rabas ja tehases Piret Raud kõige popim lastekirjanik Lauri Vasara õnnestunud debüüt Berliinis Sergo Varese võimas roll Cumberbatchi «Hamletis» Loojad said riigipalgale Metsaruuporite hääl kaigub üle maailma Sport Spordi lühiuudised Aasta möödas, ikka samad probleemid Jaan Kirsipuu: vaja oli mõttelaadi värskendada Schumacheri ümber on jätkuvalt rohkelt spekulatsioone Dopingupatud ähvardavad nurjata venelaste Rio-sõidu AK Margus Laidre essee: kelle sõna valitseb maailma? Tartu Kommunism kiviga visata ehk aastalõpp 2015 nõukogude Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Usk ja vägivald, islam ja islamism

4 min lugemist
Sunnitliku äärmusrühmituse Islamiriik võitlejad. FOTO: SCANPIX

Äärmusliku vägivaldsusega kuulsust kogunud terroriühendus Islamiriik põhjendab ise oma tegevust usuga: eesmärgiks on rajada islamikalifaat, kus järgitaks koraani ja šariaadi reegleid, algul Lähis-Idas, hiljem aga juba kogu maailmas.

Tellijale Tellijale

Laiem islamikogukond on jällegi ISISe tegevuse hukka mõistnud kui usku kuritarvitava ideoloogia, kuid ühenduse esiletõus on taas kaasa toonud arutelu islami kui usu olemuse üle: kas toob religioon kaasa terrori või on see vaid vanker, mis on rakendatud ette vägivalla õigustuseks.

Möödunud kuul avaldas USA mainekas ajakiri Foreign Policy kahe islamit tundva eksperdi arutelu, kus üks, Ayaan Hirsi Ali kaitses seisukohta, et sunniitlik äärmusrühmitus ISIS, Nigeerias möllav Boko Haram ja äsja Afganistanis oma elujõulisusega ameeriklasi üllatanud al-Qaeda on näited sellest, et islam on vägivalla religioon.

30.12.2015 04.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto