Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Aimar Ventsel: võimalik vaid Venemaal...

2 min lugemist
Aimar Ventsel. FOTO: Viktor Burkivski

Fraasi «võimalik vaid Venemaal» peaks Eestis igaüks tundma. Tavaliselt iseloomustatakse selle väljendiga naljakat ja absurdset olukorda. Näiteks hiljutist juhtumit, kus üks Moskva ettevõtja soovis valmistada partii Türgi-vastaste kirjadega särke. Kahjuks ei saanud ta seda aga teha, sest kangas tuli särkide jaoks tellida Türgist, ent toll ei lasknud kaubalaadungit läbi.

Tellijale Tellijale

Niisugustest juhtumitest võiks kirjutada terve raamatusarja ning venelased ise armastavad selle absurdi üle ise ka naerda. Pooleldi irooniliselt, pooleldi uhkusnoodiga hääles.

On olemas aga palju süngemaid juhtumeid. Hiljuti otsustas Ida-Siberi ja Tšuktši merd eraldava Wrangeli saare polaarjaama kokk nalja teha. Nimelt oli jaamas hakanud käima jääkaruema oma pojaga. Käisid sellepärast, et kokk toitis neid. Karud tulid kohale, sõid toidujäätmed ära ja lahkusid kedagi puudutamata. (Iseenesest oli tegemist ohtliku eksperimendiga, sest jääkaru on ikkagi kiskja.) Nali seisnes selles, et kokk segas toidu sisse pakikese lõhkeainet, mis plahvatas emakarul kõris. Internetis on üleval video, kuidas veritseva kõriga suur kiskja viskleb agoonias lumel ning heidab piineldes hinge.

04.01.2016 06.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto