Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhjala tõrjub põgeniketulva

Jalgratastel migrandid mullu novembris Norra-Venemaa piiril Storskogi piiripunktis. FOTO: SCANPIX

Ajal, mil Saksamaa eestvedamisel üritatakse Euroopa Liidus välja töötada ühist lähenemist rändele ja Euroopa välispiiri julgeolekule, on liikmesriigid astunud samme, et olukorda oma kodumaal leevendada. Oma sisserännu- ja asüülipoliitikat karmistavad ka aastakümneid populaarsete sihtriikide hulka kuulunud Rootsi, Norra, Soome ja Taani.

Tellijale Tellijale

Osa ühenduse liikmesriikide astutud samme – näiteks piiridele migrantide tõkestamiseks tarade rajamine ning varjupaiga taotlemise reeglite karmistamine – mõjutavad otseselt atmosfääri kogu ühenduses, andes tuleohtlikku debatiainest.

Ka on selliste otsustega kaasnenud nn doominoefekt. Näiteks kui Ungari rajas piirile Horvaatia ja Serbiaga piiritara ning karmistas migratsioonipoliitikat, valisid migrandid edasiliikumiseks teise tee läbi Sloveenia, mis omakorda rajas okastraataia piirile Horvaatiaga.

04.01.2016 06.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto