Sisukord
Autosport
Tänane leht

Rallikuningas peab Dakari taas popiks tegema

2 min lugemist
Sebastien Loeb eilsel katsel. FOTO: FRANCK FIFE/AFP

Legendaarne Dakari kõrberalli on pärast Aafrikast Lõuna-Ameerikasse kolimist pisut maagiat kaotanud, aga läbi aegade edukaima rallisõitja Sebastien Loebi lisandumine peaks huvilisi taas juurde tooma. Ralli algaski laupäeval pauguga, kuid kahjuks oli tegu hoopis õnnetusega, mitte põneva heitlusega. Vihmavalangute tõttu jäeti pühapäevane katse üldse ära ja tegelikult läks kogu üritus käima alles eile.

Tellijale Tellijale

Traagilised juhtumid on Dakari kaubamärgiks olnud kogu aeg ja laupäevane proloog tõestas ralli ohtlikkust taas. Miniga sõitnud hiinlanna Guo Meiling lendas rajalt välja ja sõitis publikusse, keda oli autosporti armastavas Argentinas teede ääres oodatult palju. Inimohvritest seekord ilmselt pääseti, enim said kannatada 10-aastane poiss ja tema 34-aastane isa.

Seejärel hakkas Argentinas ohtralt vihma kallama ja korraldajad ei tahtnud enam riske võtta. Teine katse jäeti ära ja eilset kolmandat etappi otsustati lühendada. Esimesed jõujooned said siiski selgeks: Loeb edestas konkurente rohkem kui kahe minutiga ja andis seega korraliku tormihoiatuse.

04.01.2016 06.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto