Sisukord
Kultuur
Tänane leht
06.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kiil ja Kaljurand pääsevad vahi alt valve alla Palju õnne Tali tuli Tagaots Sotsiaalministeerium lõikas näppu Kuressaare haigla ravimaht võib oluliselt kahaneda Andmelao rajamine takerdus julgeolekuohu tõttu Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Majandus ELi palgasaajate tipus leidub viis eestlast Eestlasest tehasejuht Hiinas: sealne ärikultuur on Eestile vastupidine Välismaa Välismaa lühiuudised Vene korruptsioon võib mürgitada nende äripartnereid Rootsi kaitseanalüüs tunnistab migratsiooni tõsiseks ohuks Arvamus Hendrik Alla: hobuse vorst Juhtkiri: sobimatu mäng lapsevanemate närvidel Allar Jõks, Carri Ginter: 2016 – eestlase piitsaga kasvatamise aasta Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: surmaotsus salaviinale Soomes Kultuur Välisministeeriumi kultuuripreemiad pälvisid Veljo Tormis ja Aare Hõrn Klouni silmade kaudu Sport Pehrsson: keskendume Rootsi vastu oma tööle Suure meistri esimene suur tulemine Spordi lühiuudised Olümpiamedalite ootus, utoopilised plaanid ja vaba ametikoht Tarbija Majanduse lühiuudised Munarakkude külmutamine on võimalik kahes kliinikus Mis muutub tänavu tervise valdkonnas? Noored eestlased päästavad Indias elusid Tartu Raekoja kellamäng paisub uhkemaks Külm sunnib hädasolijad varjupaika Pealehakkamine päästab Eesti spordi Teateid tegelikkusest ehk Elu võimalikkusest lasteaias Riiklikud lastekaitsjad alustavad Tartus tööd Uudishimu toob Kaja Kruusi ellu värve Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klouni silmade kaudu

2 min lugemist
Pöörane lugu: Catherine Deneuve armub King Kongi. FOTO: Kaader filmist

Selle filmi lavastaja sai lapsena tõsiselt viga ja see on ta enese meelest põhjus, miks iga hetk selles maailmas on kui looduse kingitus. Lapsi naerutada oli belglasest klouni Jaco van Dormaeli esimene elukutse. Enda lõbustamiseks hakkas ta lühikesi filme üles võtma ja nii jõudis ühel päeval pikkadeni. Mitu neist on esilinastunud suurte festivalide ametlikes programmides. Kokku on neid kuus.

Tellijale Tellijale

«Uhiuus testament» («Le tout nouveau testament») oli tänavu Cannes’i kõrvalprogrammis ja ka PÖFFil. Nüüd siis ka harilikes Eestimaa kinodes. Kellel on tahtmist nautida pöörast fantaasiat, loogikakukerpalle, imelise pildiga kokku kõlavat klassikalist muusikat ja šansooni, siis on see film just teile.

Kui aga keegi teab, et kristlik teadvus kontrollib igal ajahetkel iga viimast kui aistingut, siis tuleb olla ettevaatlik, sest «Uhiuus testament» võib solvata isegi võitleva ateisti religioosseid tundeid. Samamoodi ei saa ka tõsimeelne ornitoloog nautida «Luikede järve», sest mitte kõik laval hüplevad naised ei vasta tõelise Chordata cygnus’e käitumisele vabas looduses.

05.01.2016 07.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto