R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välisministeeriumi kultuuripreemiad pälvisid Veljo Tormis ja Aare Hõrn

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments

Välisministeeriumi 2015. aasta kultuuripreemiad pälvisid helilooja Veljo Tormis, kelle möödanikku tänapäevaga ühendav helilooming on eesti koorimuusika maailma viinud, ja Obinitsa soome-ugri kultuuripealinna peakorraldaja Aare Hõrn.

«Kultuur kõneleb ka siis, kui diplomaadid juba vaikivad,» parafraseeris välisminister Marina Kaljurand kultuuripreemiaid üle andes Carl von Clausewitzi kuulsaid sõnu sõja ja poliitika kohta. «Kultuur lähendab rahvaid rohkem kui diplomaadid.»

«Meile on enesestmõistetav, et enamiku eesti kooride repertuaaris on Veljo Tormise looming ja laulupidu on raske ette kujutada ilma tema teosteta. Tormis on õpetanud meid rahvalaulust lugu pidama ning on oma loomingu kaudu tõestanud rahvalaulude aegumatust,» lausus Kaljurand. «Eesti ühe suurema koorimuusikahelilooja looming on näiteks meie esinduskooride Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Ellerheina vahendusel maailma jõudnud,» sõnas välisminister.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles