Sisukord
Kultuur
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Välisministeeriumi kultuuripreemiad pälvisid Veljo Tormis ja Aare Hõrn

2 min lugemist

Välisministeeriumi 2015. aasta kultuuripreemiad pälvisid helilooja Veljo Tormis, kelle möödanikku tänapäevaga ühendav helilooming on eesti koorimuusika maailma viinud, ja Obinitsa soome-ugri kultuuripealinna peakorraldaja Aare Hõrn.

Tellijale

«Kultuur kõneleb ka siis, kui diplomaadid juba vaikivad,» parafraseeris välisminister Marina Kaljurand kultuuripreemiaid üle andes Carl von Clausewitzi kuulsaid sõnu sõja ja poliitika kohta. «Kultuur lähendab rahvaid rohkem kui diplomaadid.»

«Meile on enesestmõistetav, et enamiku eesti kooride repertuaaris on Veljo Tormise looming ja laulupidu on raske ette kujutada ilma tema teosteta. Tormis on õpetanud meid rahvalaulust lugu pidama ning on oma loomingu kaudu tõestanud rahvalaulude aegumatust,» lausus Kaljurand. «Eesti ühe suurema koorimuusikahelilooja looming on näiteks meie esinduskooride Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Ellerheina vahendusel maailma jõudnud,» sõnas välisminister.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto