Sotsiaalministeerium lõikas näppu

Käo põhikoolis käiv üheksa-aastane Marie vajab igas tegevuses – istudes, seistes, pissil või duši all käies, rääkimata õues jalutamisest – spetsiaalseid rihmadega toole, laudu, kärusid, et tema nõrka keha kindlalt püsti hoida. FOTO: Erakogu

Mis tunne on, kui saate uuel aastal arve, mis on neli või isegi kuus korda suurem, kui sama asja eest tuli veel detsembris maksta, ja teid ei ole hinnatõusust teavitatud? Aga just niisugune ehmatus tabas sadu puudega laste vanemaid sellel nädalal.

Tellijale Tellijale

Üheksa-aastase sügava liikumispuudega Marie ema Hiie Härm vaatas esmaspäeval lapsele hädavajalikke abivahendeid rentivast firmast saabunud arvet ega suutnud oma silmi uskuda. Kui kuue abivahendi eest tasus ta veel detsembris 30 eurot, siis nüüd oli arve 118 eurot.

«Kui ma oleksin sellist hinnatõusu detsembris ette teadnud, oleksime osa abivahendeid tagasi viinud,» arutles Härm. Aga tunnistas siis, et kõiki abivahendeid on Mariele vaja: rihmadega istet, dušitooli, seisulauda, kahte potitooli – üks kooli ja teine koju – ning spetsiaalset käru.

«Kõik lapsevanemad on paanikas,» lausus Härm, ja vähemalt kuni 300 vanemat, kes rendivad oma puudega lastele Invarust abivahendeid, kirjutaksid sellele väitele alla.

05.01.2016 07.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto