Sisukord
Jalgpall
Postimees
08.04.2020
Hiina maskide tõhusus pole kindel Eesti VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu Mart Laar: tulevikku otsides Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (2) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tulevik tume Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (1) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pehrsson: meil peab olema julgust ennast proovile panna

1 min lugemist
Magnus Pehrsson. FOTO: Liis Treimann

Eesti jalgpallikoondis kohtub homme uue aasta esimeses maavõistluses Abu Dhabis Rootsi koondisega. Kuna tegu pole ametliku mängupäevaga ja ka Eesti poolel jääb seetõttu kõrvale hulk tavapäraseid põhitegijaid, kasutab peatreeneri Magnus Pehrsson mängu eeskätt selleks, et kinnistada detsembrikuises B-koondise laagris tehtut.

«Kuna 14 mängijat 18st on samad, kes viibisid ka tolles laagris, jätkame sama taktikaga, mida juurutasime seal. Ehkki klubihooaeg on läbi ja kõik mehed pole sajaprotsendilises füüsilises vormis, on nad selle võrra värskemad. Lisaks ei pea enamik neist ilmselt pingutama 90, vaid 65-70 minutit,» viitas Pehrsson sellele, et Rootsi peatreeneri soovil võib tänases mängus teha tavapärasest kuuest rohkemgi vahetusi.

«Aasta lõpp oli hea ja leian, et peame ennast taas proovile panema. See tähendab kaitses agressiivselt mängimist ja liinide kõrgemal hoidmist, ent samas peame keskenduma ka olukordadele, kus on vaja pallikaotuse järel kiirelt tagasi kaitsesse liikuda,» selgitas Pehrsson. «Kui teha meeskondlikku pressingut, ei pea mehed ka individuaalselt nii palju jooksma.»

Eesti ridades on kolm võimalikku debütanti – väravavaht Mait Toom, kaitsja Hindrek Ojamaa ja 17-aastane ründaja Mattias Käit. «Täiesti võimalik, et kõik kolm pääsevad ka mängu, kuid päris täpselt pole me seda veel otsustanud. Algkoosseisu teatan küll meestele tavapärasest varem, kuid siiski alles homme,» lausus Pehrsson täna õhtul ajakirjanikega vesteldes. Kuna keskkaitsjatest sõitsid Abu Dhabisse vaid Nikita Baranov ja Vladimir Avilov, võib poolkaitsest sellele positsioonile nihkuda ka Karol Mets. «Väga võimalik,» ei soovinud Pehrsson kaarte enne mängu liigselt avada.

Seotud lood
07.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto