Sisukord
Film
Postimees
07.01.2016
Eesti Sobimatu jõulukingi saab poes välja vahetada Mälumäng Rain Rosimannus vassis Autorollost rääkides Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakülg 7.1 Eesti lühiuudised Kiil ja Kaljurand pääsesid arestimajast vabadusse Tsahkna: inimesed ei pea suuremaid arveid ära maksma Piirhind sunnib eelistama odavamat abivahendit parimale Kolmandik abivajajaist peab olema valmis üllatusteks (1) Majandus Majanduse lühiuudised Euro siiski hindu ei tõstnud Välismaa Välismaa lühiuudised Käsi krabamas hargivahet ehk Kölni ohvrite lood Kölni naistekäperdajad on pannud Saksamaa rahutult kihama Soovitud liidrikoha asemel patukoti roll Uus aasta saabus anarhiaga Kölni südames Poola ajakirjanik: võrdlus Ungariga ei sobi Poolakad oma demokraatia pärast ei pelga Arvamus Sosonko Keresest: Moskva jaoks oli ta alati võõras Garri Kasparov: Paul Keres – mees, kelles peegeldus tema kodumaa Peep Pahv: vaba valiku hukatus Juhtkiri: igavesti igavene teine Tiina Kangro: algas inimkatsetuste viisaastak Postimees 1930. aastal: Eesti vangid Venemaalt tagasi Päeva karikatuur Kultuur «Hei, Rasma» Postimehe kinos Muusika-aasta 2015: maestrote juubelid ja eestlaste edu maailmalavadel Sport Spordi lühiuudised Esimene vaheeksam: asjad pole halvad Alaveri ja Veerpalu abiga murti Norra ülevõim TTÜ spordiklubi uus juht Rait Käbin jätkab vana joont Kaotus Cantule ilmestas Rocki traagikat Jalgpallikoondis lõpetas 14 mängu kestnud kaotusteseeria Tarbija Torude külmumist saab nutikas majaomanik ise ära hoida Tartu Naine sai uusaastakingiks teise elu Suusamägedel käib töö päeval ja ööl Tarbetu kraami äratoojad ootavad väga autokaalusid Tartu lennujaam võõrustas mullu 21 117 õhusõitjat Endine tipprattur lööb rõivaäris laineid Kikerkohvik lõpetas tegevuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Hei, Rasma» Postimehe kinos

1 min lugemist
  • Selle nädala filmi on võimalik näha ainult Eesti territooriumi
«Hei, Rasma!». FOTO: Kaader filmist

Pühapäeva hilisõhtuni saab Postimehe kinos vaadata Eesti-Läti-Leedu dokumentaali «Hei, Rasma», mis on ajendatud 1941. aastal Põhja-Eesti rannikul miini otsa sõitnud Läti aurikust Rasma. 

Mida arvas filmist Postimehe žürii? «Ega neid lugusid, mis meid Lätiga seoksid, just üleliia ole ja selles mõttes on see film kindlasti tervitatav,» kirjutas Sven Grünberg. Olle Mirme: «See uduseks unustatud legend on aga pelgalt ettekääne: õhinas jutustajad-vahendajad ei märkagi, et tegelikult on see lugu neist endist. Trikk toimib, sest juba ammu pole ekraanil nii toredaid ja avatud eestlasi nähtud.»

«Hei, Rasma!» portreteerib kaasaegset Eesti inimest läbi Eesti rannakülade ühe iidsema traditsiooni – rannaõiguse, lähtudes legendist, mis on seotud Läti aurikuga Rasma, mis sõitis 5. juulil 1941 Põhja-Eesti rannikul miini otsa.

Nimelt otsustas kapten laeva Mohni saare madalikule suunata, et päästa reisijad ning last, ennekõike Riiast evakueeritud õmblusvabriku sisustus, aga väidetavalt ka Husqvarna jalgrattad ning teravili ja jahu.

Läti, Eesti ja Leedu koostöös valminud film otsib Eesti rannakülades «Rasma» pardalt pärit jalgrattaid ja õmblusmasinaid, aga ka laevahukuga seotud jutulõngu ja mälestusi, talletades nn kaasaegset pärimust.

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimees Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
06.01.2016 08.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto