Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Riigikontroll soovitas eripensionidest loobuda Tagakülg Hinnatõusu põhjused E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Pakane ja naabrimemm hoiavad noort peret veeta Mitme relva keeldu ei tule Esikülg 8. jaanuar Raha hakkab liikuma koos abivajajaga Politsei hakkab uimastitarvitajaid hoiatama SMSiga Saaremaa liinile jäi talveks vaid üks parvlaev Eesti lühiuudised Horoskoop Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Male Sotsiaalministeerium veab uut eripensionireformi Majandus USA vaatajate lemmikuid Netflix Eestis ei näita Margus Allikmaa: miks mitte Netflixiga midagi koos toota Netflixi tulek Eesti teletegijate põlvi nõtkuma ei pane Hiina raputas maailma aktsiaturge Välismaa Kas Põhja-Koreal on vesinikupomm – selles on küsimus Reisiuudised Arglik Kim naudib julmust ja luksust Hiina raputas maailma aktsiaturge Lepe USAga ei too meile GMOsid ega kloorikanu 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Arvamus Henrik Roonemaa: ja Lottet ikka ei ole Juhtkiri: ühe relva riik Anneli Habicht: korraldamata juhtum, abivahenditest rääkimata Mihhail Lotman ja Mall Hellam: anonüümsete kommentaaride poolt ja vastu Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: migratsiooni jälg Postimees 1915. aastal: teateid Eesti sõjameeste üle Tõnis Saarts ja Marleen Allemann: Eesti näib olevat liidrikriisis Kultuur «Lotte» jäi «Savisaarele» alla Postimees on Kuldgloobustel kohal Ma tahaksin Lauriga rääkida Sport Bärengrubi profikarjäär sai läbi Spordi lühiuudised Boris Gelfand: males paljast andest ei piisa Kaarel Täll: koondiste üheshingamisest Sloveenia imemees Peter Prevc: igavesest kaotajast võidurobotiks Kaks eri lähenemist, esialgu valitseb Loeb Tallinn Fotouudis: Ähvardav loodus Toompeal Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Tarbija E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Reisiuudised 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Tartu Pakane ajab ahju peale Jaak Kikas: ja siis hakkadki pildis nägema nägusid, lõustu ja deemoneid Lapsed õpivad laagris paremini keskenduma Uus bussiliin läheb Ropka rahvast kaugelt mööda Lumerõngapark avab homme rajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: ja Lottet ikka ei ole

3 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Peeter Langovits

Üleeilsest on meil Eestis Netflix ehk viimane suur internetiteenus, mis eestlastele seni avatud ei olnud, avas end ka meile. Nüüd jääb üle küsida: kas Netflixi tulek on löök Eesti telekanalitele ja kohalikele digitaalsete videolaenutuste pakkujale, nagu Starman ja Elion, ning kas see muudab Eesti inimeste käitumist ja harjumusi? Vastus on tüüpiline uute tehnoloogiate omaksvõtmise teooria vastus: lühikeses perspektiivis mitte, pikas perspektiivis küll.

Tellijale Tellijale

Me isegi ei mäleta enam, et tegelikult on lääne suured digitaalsed videolaenutused Eestis juba ammu kättesaadavad. iTunesi filmipood näiteks avati Eestis 2011. aastal ning Google’i filmipood 2014. aastal. Mingit märgatavat muutust pole nad Eesti jaoks endaga kaasa toonud, ükski telekanal pole nende pärast pankrotti läinud ega ükski kino uksi sulgenud.

Sel on mitu põhjust, aga elevandina toas seisab asjaolu, et filmide ja seriaalide valik, mida eestlased sealt vaadata saavad, on ikka ülimalt nadi. Suured filmikompaniid ja teleseriaalide õiguste omanikud ei ole oma varandust sugugi nii kergekäeliselt globaalselt kättesaadavaks teinud kui muusikatööstus. Spotifys ja teistes striiminguteenustes on muusika valik Eestis vaata et sama hea kui suurtes lääneriikides, videolaenutustes aga peame leppima põhjakaapega, millele on lisatud mõned peamiselt vanemad head filmid ja seriaalid.

07.01.2016 09.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto