Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Riigikontroll soovitas eripensionidest loobuda Tagakülg Hinnatõusu põhjused E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Pakane ja naabrimemm hoiavad noort peret veeta Mitme relva keeldu ei tule Esikülg 8. jaanuar Raha hakkab liikuma koos abivajajaga Politsei hakkab uimastitarvitajaid hoiatama SMSiga Saaremaa liinile jäi talveks vaid üks parvlaev Eesti lühiuudised Horoskoop Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Male Sotsiaalministeerium veab uut eripensionireformi Majandus USA vaatajate lemmikuid Netflix Eestis ei näita Margus Allikmaa: miks mitte Netflixiga midagi koos toota Netflixi tulek Eesti teletegijate põlvi nõtkuma ei pane Hiina raputas maailma aktsiaturge Välismaa Kas Põhja-Koreal on vesinikupomm – selles on küsimus Reisiuudised Arglik Kim naudib julmust ja luksust Hiina raputas maailma aktsiaturge Lepe USAga ei too meile GMOsid ega kloorikanu 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Arvamus Henrik Roonemaa: ja Lottet ikka ei ole Juhtkiri: ühe relva riik Anneli Habicht: korraldamata juhtum, abivahenditest rääkimata Mihhail Lotman ja Mall Hellam: anonüümsete kommentaaride poolt ja vastu Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: migratsiooni jälg Postimees 1915. aastal: teateid Eesti sõjameeste üle Tõnis Saarts ja Marleen Allemann: Eesti näib olevat liidrikriisis Kultuur «Lotte» jäi «Savisaarele» alla Postimees on Kuldgloobustel kohal Ma tahaksin Lauriga rääkida Sport Bärengrubi profikarjäär sai läbi Spordi lühiuudised Boris Gelfand: males paljast andest ei piisa Kaarel Täll: koondiste üheshingamisest Sloveenia imemees Peter Prevc: igavesest kaotajast võidurobotiks Kaks eri lähenemist, esialgu valitseb Loeb Tallinn Fotouudis: Ähvardav loodus Toompeal Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Tarbija E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Reisiuudised 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Tartu Pakane ajab ahju peale Jaak Kikas: ja siis hakkadki pildis nägema nägusid, lõustu ja deemoneid Lapsed õpivad laagris paremini keskenduma Uus bussiliin läheb Ropka rahvast kaugelt mööda Lumerõngapark avab homme rajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1915. aastal: teateid Eesti sõjameeste üle

1 min lugemist

Moskva Fangoria grenaderi polgu kirjutaja Adolf Riismandel, Viljandimaalt pärit, on Poolamaal ja pärast Austrias lugemata võitlustest osa võtnud ja ilma ühegi veata pääsenud. Temale annetati peale Uue-Aleksandria lahingut Georgi rist.

Tagavaraväeline Otto Vill, naesemees Aleksandri vallast Võrumaalt, on Lodzi lahingus paremast käest haavata saanud ja viibib praegu Moskvas Saratovi vaksali haigemajas. Ta on kaheksast lahingust osa võttes terveks jäänud ja alles üheksandas lahingus haavata saanud. Vill käis ka Hiina ja Vene-Jaapani sõjas.

Kooliõpetajad J. Kirsel (meie linnast) ja A. Nool (Palamuselt), kes ühes teistega Sievski polgus teeninud, on toimetusele Galitsiast oma viimasest peatuspaigast, kus nende polk puhkusel oli, kirja saatnud. Kiri on 17. dets. kirjutatud, nii siis kolm nädalat pärast esimest lahingut, millest Sievski polgu mehed osa võtsid ja kus mitmed kooliõpetajad haavata said.

Tallinna linna insener Otto Lellep, kes tagavaraväe ohvitserina teenistusse võeti ja M.E. teatel lahingus Lovitshi all haavata sai, on haigemajast välja lastud ja sõjategevuse piirkonda kutsekohasesse teenistusse võetud.

8.01.1915

Seotud lood
07.01.2016 09.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto