P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maria Kogan: ma ei taha, et nad koliksid välismaale

Maria Kogan
, Tallinna Juudi Kooli õpilane
Maria Kogan: ma ei taha, et nad koliksid välismaale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinna juudi kooli XI klassi õpilane Maria Kogan on üks Tunne Kelami (IRL) büroo korraldatud esseekonkursi «Eesti riik on noorte kätes» võitjatest. Postimees avaldab nii tema kui ka veel kahe võistlustöö autorite esseed lühendatult.

Eelmisel sajandil valisime arengutee, mis põhineb mitmekesisusel, vabadusel, inimeste sallival ja austaval suhtumisel teistsugustesse ideedesse ja inimestesse. See ongi meie arusaam Eesti ideest ja saatusest Euroopas. Imelihtne on väita, et iga siin elav noor inimene tunneks endas armastust ja vastutust Eesti eest. Keegi aga ei räägi, kuidas seda saavutada. Arvan, et väärtuste kasvatajaks ei ole alati üksikisik, vaid pere ja kool. Perekonnas taastoodetakse kultuurimudelit ning kujundatakse identiteeti, kool õpetab, et kultuurilised erinevused ühiskonnas on ressurss, mitte probleem.

Olen pärit juudi-vene perekonnast ning mu emakeel on vene keel. Lõpetasin põhikooli Eesti vanimas koolis, Gustav Adolfi gümnaasiumis. Siis aga läksin edasi õppima Tallinna juudi kooli. Mõlemad koolid on kordumatud ja omanäolised. Olen alati olnud aktiivne koolipere liige, osalenud omavalitsuse töös ning tundnud end kasulikuna.

Tagasi üles