Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
08.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Riigikontroll soovitas eripensionidest loobuda Tagakülg Hinnatõusu põhjused E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Pakane ja naabrimemm hoiavad noort peret veeta Mitme relva keeldu ei tule Esikülg 8. jaanuar Raha hakkab liikuma koos abivajajaga Politsei hakkab uimastitarvitajaid hoiatama SMSiga Saaremaa liinile jäi talveks vaid üks parvlaev Eesti lühiuudised Horoskoop Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Male Sotsiaalministeerium veab uut eripensionireformi Majandus USA vaatajate lemmikuid Netflix Eestis ei näita Margus Allikmaa: miks mitte Netflixiga midagi koos toota Netflixi tulek Eesti teletegijate põlvi nõtkuma ei pane Hiina raputas maailma aktsiaturge Välismaa Kas Põhja-Koreal on vesinikupomm – selles on küsimus Reisiuudised Arglik Kim naudib julmust ja luksust Hiina raputas maailma aktsiaturge Lepe USAga ei too meile GMOsid ega kloorikanu 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Arvamus Henrik Roonemaa: ja Lottet ikka ei ole Juhtkiri: ühe relva riik Anneli Habicht: korraldamata juhtum, abivahenditest rääkimata Mihhail Lotman ja Mall Hellam: anonüümsete kommentaaride poolt ja vastu Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: migratsiooni jälg Postimees 1915. aastal: teateid Eesti sõjameeste üle Tõnis Saarts ja Marleen Allemann: Eesti näib olevat liidrikriisis Kultuur «Lotte» jäi «Savisaarele» alla Postimees on Kuldgloobustel kohal Ma tahaksin Lauriga rääkida Sport Bärengrubi profikarjäär sai läbi Spordi lühiuudised Boris Gelfand: males paljast andest ei piisa Kaarel Täll: koondiste üheshingamisest Sloveenia imemees Peter Prevc: igavesest kaotajast võidurobotiks Kaks eri lähenemist, esialgu valitseb Loeb Tallinn Fotouudis: Ähvardav loodus Toompeal Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Tarbija E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Reisiuudised 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Tartu Pakane ajab ahju peale Jaak Kikas: ja siis hakkadki pildis nägema nägusid, lõustu ja deemoneid Lapsed õpivad laagris paremini keskenduma Uus bussiliin läheb Ropka rahvast kaugelt mööda Lumerõngapark avab homme rajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lapsed õpivad laagris paremini keskenduma

2 min lugemist
Karl Pärn (vasakul), Maria Urm ja Alice Catrin Kangur mänguhoos. FOTO: Kristjan Teedema

Sel nädalal osaleb kümmekond 8–13-aastast last viiepäevases laagris, kus saab jooga- ja hingamisharjutuste abil vabaneda stressist või ärevusest. Nad õpivad keskenduma ning ka lihtsamaid meditatsiooni- ja lõdvestustehnikaid.

Tellijale Tellijale

Kui Tartu Postimees käis Anne noortekeskuses üht laagripäeva jälgimas, sai näha jupikesi kõigest eelmainitust. Et inimese sisemise rahu teema tundub kohati täiskasvanutelegi liiga keeruline, uurisime laagris osalejatelt, mida nemad siiani on õppinud ning mida uute teadmiste kohta arvavad.

Kaheksa-aastane Maria Urm on sellises laagris juba teist korda, sest tema ema Evelin Sikka-Urm on tegevust täis päevade juhendaja. Pea kaks päeva kestnud laagrist on Mariale enim meelde jäänud kodused ülesanded. «Pidin pidama päevikut, joonistama kaks pilti, ühe sõprusest ja teise rõõmsast näost, ning laulma OM-laulu,» seletas ta.

07.01.2016 09.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto