Sisukord
Talisport
Tänane leht
08.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Riigikontroll soovitas eripensionidest loobuda Tagakülg Hinnatõusu põhjused E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Pakane ja naabrimemm hoiavad noort peret veeta Mitme relva keeldu ei tule Esikülg 8. jaanuar Raha hakkab liikuma koos abivajajaga Politsei hakkab uimastitarvitajaid hoiatama SMSiga Saaremaa liinile jäi talveks vaid üks parvlaev Eesti lühiuudised Horoskoop Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Male Sotsiaalministeerium veab uut eripensionireformi Majandus USA vaatajate lemmikuid Netflix Eestis ei näita Margus Allikmaa: miks mitte Netflixiga midagi koos toota Netflixi tulek Eesti teletegijate põlvi nõtkuma ei pane Hiina raputas maailma aktsiaturge Välismaa Kas Põhja-Koreal on vesinikupomm – selles on küsimus Reisiuudised Arglik Kim naudib julmust ja luksust Hiina raputas maailma aktsiaturge Lepe USAga ei too meile GMOsid ega kloorikanu 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Arvamus Henrik Roonemaa: ja Lottet ikka ei ole Juhtkiri: ühe relva riik Anneli Habicht: korraldamata juhtum, abivahenditest rääkimata Mihhail Lotman ja Mall Hellam: anonüümsete kommentaaride poolt ja vastu Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: migratsiooni jälg Postimees 1915. aastal: teateid Eesti sõjameeste üle Tõnis Saarts ja Marleen Allemann: Eesti näib olevat liidrikriisis Kultuur «Lotte» jäi «Savisaarele» alla Postimees on Kuldgloobustel kohal Ma tahaksin Lauriga rääkida Sport Bärengrubi profikarjäär sai läbi Spordi lühiuudised Boris Gelfand: males paljast andest ei piisa Kaarel Täll: koondiste üheshingamisest Sloveenia imemees Peter Prevc: igavesest kaotajast võidurobotiks Kaks eri lähenemist, esialgu valitseb Loeb Tallinn Fotouudis: Ähvardav loodus Toompeal Sel aastal pöördub Eesti näoga mere poole Tarbija E-riigis sunnitakse perearste tegema bürokraadi tööd Reisiuudised 13 näpunäidet, kuidas talitada terrorirünnaku ajal Tartu Pakane ajab ahju peale Jaak Kikas: ja siis hakkadki pildis nägema nägusid, lõustu ja deemoneid Lapsed õpivad laagris paremini keskenduma Uus bussiliin läheb Ropka rahvast kaugelt mööda Lumerõngapark avab homme rajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sloveenia imemees Peter Prevc: igavesest kaotajast võidurobotiks

2 min lugemist
Peter Prevc. FOTO: AP/Scanpix

TALISPORT. Andekat suusahüppajat Peter Prevci tunti kodumaal Sloveenias pikka aega hüüdnimega «igavene kaotaja». Pärast kolmapäeva on ta hoopis uus oma ala valitseja, sest senisele uhkele hooajale lisas ta legendaarse nelja hüppemäe turnee võidu. Et sel hooajal suusaalade MMi ei toimu, ei saagi kellelgi teisel Prevcile suurt midagi vastu panna olla. Pealegi on turnee võit suusahüppajate seas nii hinnatud, et kunagine Saksamaa äss Sven Hannawald peab seda isegi olümpiamängudest tähtsamaks.

Tellijale Tellijale

23-aastase Prevci auhinnakapis olid peale lennumäe MMi kuldade seni vaid kahvatumat sorti medalid. Kevadel jäi tal ka MK-sarja üldvõidust ülinapilt puudu: Prevc kogus sakslase Severin Freundiga samapalju punkte, kuid Freundi kasuks mängis suurem etapivõitude arv.

Äsja lõppenud nelja hüppemäe turneele tuli ta siiski favoriidina, sest oli senisel hooajal konkurendid selgelt üle mänginud. Ja seekord ei jäänud edu tulemata, sest Prevc võitis neljast etapist kolm ja krooniti Primož Peterka kõrval alles teiseks sloveenist turnee võitjaks.

Et Prevc on sarnaselt Soome legendi Janne Ahoneniga kidakeelne ja tagasihoidlik, siis oskavad tema edu ehk paremini seletada kõrvalseisjad. «Ta on vägagi enesekindel. Peteri ja tema pere ümber on imeline ja toetav meeskond, kes ei tekita temas mingeid pingeid. Ning kui ta on nii heas vormis nagu praegu, siis oleks keegi tema võitmiseks pidanud imet tegema,» ütles Sloveenia treener Vasja Bajc Tšehhi väljaandele Idnes.

07.01.2016 09.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto