Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esimese töö leidmine võib olla keeruline

Tööotsingu töötuba aitab noortel ametit leida, muu hulgas õpetatakse, kuidas koostada dokumente ja käituda tööintervjuul. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Töötukassa Lääne-Virumaa osakonna karjääriinfo spetsialist Merike Kimber ütleb, et tegelikult üht ja kindlat retsepti töö saamiseks noortele anda ei ole. Kõik sõltub sellest, miks tööd soovitakse, kui kõrged on nõudmised ametikohale ja millised on tööandja ootused.

Tellijale Tellijale

Kimber mäletab lugu noorest neiust, kes soovis saada tööle suurde tootmisettevõttesse. Täitis kandideerimisankeedi ja jäi ootama. Vastuseks tuli sõnum: ei osutunud valituks, kuna puudub eelnev töökogemus. Neiu ei loobunud, täitis taas kandideerimisankeedi, kordus sama.

Kolmandal korral kirjutas ta üle ankeedi trükitähtedega lause «Mul ei saa seda kogemust kunagi olema, kui te mulle selleks võimalust ei anna!» Seejärel saigi neiu selle töö.

08.01.2016 11.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto