Sisukord
Talisport
Tänane leht
09.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Aasta algas suure külmaga Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Noore pere tulevane kodu hävis tules Alati autoriteet Välisministeerium: soiku jäänud arutelu tuleb üles võtta Muinsuskaitsja: Pätsi mälestus tuleb väärikalt jäädvustada Déjà-vu-reform «Tujurikkuja» pahad poisid Käperdamisvolinik annab nõu Horoskoop Ülemistele kerkib Eesti suurim kontorihoone Male Venelased hoolivad Eesti endise riigipea hauakohast Välismaa Kölni võimud on vahistanud hulga asüülitaotlejaid Välismaa lühiuudised Enne olid meil majad, nüüd on telgid Arvamus Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Postimees 1936. aastal: rahvahääletus 23., 24. ja 25. veebruaril Peeter Langovitsi tagasivaade: elavmale Estonias Kerese hiigelpartiist Päeva karikatuur Juhtkiri: Kölni õppetunnid Sirje Niitra: arst koju käima? Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuri ilmub inimesse trikiga Nädala plaat. Plaat-isiksus Aja auk. Sydi sünniaastapäev Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal «Kas teie olete seltsimees Nelis?» Lähedus ja sõda Kuidas kõlab, lõhnab ja maitseb «Lindvistika»? Sport Kõiv ainukesena edasi, Gaim viimane Kilp jõudis esikümnesse, Kümmel ja Sellis jäid pidama veerandfinaali Spordi lühiuudised Bengals võitleb katkise pöidla ja suure rivaaliga TTÜ otsib välismaalt täiendust, Pärnu, Rakvere ja Tartu ootavad vigastatute naasmist Tammjärv tuuril – autojuht, asjaajaja, suusataja Tarbija Esimese töö leidmine võib olla keeruline AK Maria Kogan: ma ei taha, et nad koliksid välismaale Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Aja auk. Sydi sünniaastapäev Epp Paalberg: me ei ole veel sihile jõudnud Nädala plaat. Plaat-isiksus Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal Aasta koduloom on lehm (see mustakirju) Jaan Undusk: olemise taktikaline tarkus Arter Putini tütred Rändekriisi epitsentris Hendrik Sal-Saller: täiskasvanuks ei saa ma kunagi Marko Reikop: uni Alo Mattiiseni tütar luges isa mõtteid Stiiline Anatoli Ein Indiaanitelgist üle Wall Streeti räpiplaadile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tammjärv tuuril – autojuht, asjaajaja, suusataja

2 min lugemist
Karel Tammjärv FOTO: Tairo Lutter

Karel Tammjärv tegutseb tänavuse suusatalve tähtsaimal jõuproovil Tour de Ski’l põhimõttel «mees nagu orkester». Üks asi on see, et 26-aastane mees käib võistluse ajal ise rajal ning näiteks eile lõpetas 10 km vabatehnikas sõidu 43. kohaga. Tippsuusatajate jaoks märksa ebaharilikum on aga see, et ta tegeleb suusatuuri käigus ka Eesti parimaid suusatajaid koondava Team Haanja tegevuse korraldamisega ning lisaks peab vahepeal autojuhi ametit. 

Tellijale Tellijale

Mõnes mõttes võib Tammjärve nimetada isegi suusatuuril ühe etapi võitnud ja kokkuvõttes esikuuiku koha eest võitleva Kasahstani suusataja Aleksei Poltaranini sohvriks. Auväärset ametit peab ta kahasse Poltaranini hooldemehe Andrus Veerpaluga.

«Veerpalu on siin pisut haige ja seepärast ei taha ta ise Poltaraninit sõidutada. Tamjärv on teda selles rollis asendanud,» rääkis nii Tammjärve, kui ka Poltaranini treeneriks olev Mati Alaver. Ta lisas, et eestlased ja Poltaranini tiim üürisid ühiselt Škoda Superbi, millega suusatuuril ühest võistluspaigast teise kulgetakse.

08.01.2016 11.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto