Sisukord
Majandus
Postimees
11.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rakvere ammoniaagiõnnetuses hukkus masinist Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Savisaare kuriteokahtluses paljastub uus episood Eesti lühiuudised Avandi: äge, kui Catherine Deneuve on konkurent Esikülg 11.01 «Kus see Eesti on?» Majandus Finantsstrateegidel on vesi ahjus Aafrika eeskuju annab eestlastele energeetilise sõltumatuse Välismaa Välismaa lühiuudised Pariisi Vabariigi väljakul mälestati mulluste rünnakute ohvreid ISIS jagas uusi hoope Egiptuse turismile Barcelona eraldumishuvilistel õnnestus koalitsioon ära teha Arvamus Oliver Lomp: naabrite peale kade Lugejakiri: miks me peaksime maavarasid uurima? Kalle-Kaspar Sepper: Eesti-Mehhiko poisi lapserööv – kes vastutab? Juhtkiri: NATOga või NATOta? Päeva karikatuur Taavi Minnik: võit surma üle Postimees 1899. aastal: Makedonia küsimus Juta Saarevet: kuidas sai alguse palju pahameelt tekitanud abivahendireform Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Sport Liider Pärnu andis edu käest ja kaotas Selverile Spordi lühiuudised Super Bowl jäi taas vaid unistuseks Vanamoodsus kukutas treeneri Djokovic on omaette klassist, aga kui kauaks? Enneolematult võimsa norralase rekordiline võit Tallinn Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Tartu Lasteaias võib käia tasuta või maksta iga kuu hiigelsummasid Jahimehed tõrguvad tiineid emiseid laskmast Tartu ringkonnakohus küsib ajaloolist kodu tagasi Koerad kolisid külmaga kuudist katuse alla Tartu näiline lastesõbralikkus Kunstilinn Tartu. Protsendiga ja ilma Noored murdsid pead põletavate probleemide kallal Robotid võtsid mängulaual mõõtu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Finantsstrateegidel on vesi ahjus

3 min lugemist
  • USA aktsiaindeksid püsisid nulli lähedal peamiselt üheksa aktsia tõttu.
  • Üks võimalus on järgida tuntud investorite investeeringuid.
  • Üsna hea kollektiivne portfell võib olla ka LHV enimhoitud aktsiate nimekiri.
FOTO: Pm

SEB panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel kirjutas eelmise aasta viimasel päeval Postimehe arvamusportaalis, et keskpankade massiivse rahatrükipoliitika tõttu lendas prügikasti suur osa teadmisest ja kogemusest, mis oli maailmal tsüklitest, turgudest, riskist ja varaklasside omavahelistest seostest. Selle kogemuse järgi toovad tootlust eri varaklassid.

Tellijale Tellijale

«Kui aktsiad ei toimi, toimivad võlakirjad. Ja loomulikult ka vastupidi. Vahepeal võib portfellile muidugi ka vürtsi lisada nii kinnisvara, toormete kui ka erakapitali (private equity) investeeringutega,» selgitas Koppel.

Strateegiat, millisesse varaklassi millistes proportsioonides investeerimisportfelli varadest paigutada, nimetatakse allokatsiooniks ja pankades ning investeerimisfirmades tegelevad sellega üldjuhul finantsturgude strateegid.

09.01.2016 12.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto