Sisukord
Maailm
Postimees
09.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Aasta algas suure külmaga Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Noore pere tulevane kodu hävis tules Alati autoriteet Välisministeerium: soiku jäänud arutelu tuleb üles võtta Muinsuskaitsja: Pätsi mälestus tuleb väärikalt jäädvustada Déjà-vu-reform «Tujurikkuja» pahad poisid Käperdamisvolinik annab nõu Horoskoop Ülemistele kerkib Eesti suurim kontorihoone Male Venelased hoolivad Eesti endise riigipea hauakohast Välismaa Kölni võimud on vahistanud hulga asüülitaotlejaid Välismaa lühiuudised Enne olid meil majad, nüüd on telgid Arvamus Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Postimees 1936. aastal: rahvahääletus 23., 24. ja 25. veebruaril Peeter Langovitsi tagasivaade: elavmale Estonias Kerese hiigelpartiist Päeva karikatuur Juhtkiri: Kölni õppetunnid Sirje Niitra: arst koju käima? Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuri ilmub inimesse trikiga Nädala plaat. Plaat-isiksus Aja auk. Sydi sünniaastapäev Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal «Kas teie olete seltsimees Nelis?» Lähedus ja sõda Kuidas kõlab, lõhnab ja maitseb «Lindvistika»? Sport Kõiv ainukesena edasi, Gaim viimane Kilp jõudis esikümnesse, Kümmel ja Sellis jäid pidama veerandfinaali Spordi lühiuudised Bengals võitleb katkise pöidla ja suure rivaaliga TTÜ otsib välismaalt täiendust, Pärnu, Rakvere ja Tartu ootavad vigastatute naasmist Tammjärv tuuril – autojuht, asjaajaja, suusataja Tarbija Esimese töö leidmine võib olla keeruline AK Maria Kogan: ma ei taha, et nad koliksid välismaale Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Aja auk. Sydi sünniaastapäev Epp Paalberg: me ei ole veel sihile jõudnud Nädala plaat. Plaat-isiksus Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal Aasta koduloom on lehm (see mustakirju) Jaan Undusk: olemise taktikaline tarkus Arter Putini tütred Rändekriisi epitsentris Hendrik Sal-Saller: täiskasvanuks ei saa ma kunagi Marko Reikop: uni Alo Mattiiseni tütar luges isa mõtteid Stiiline Anatoli Ein Indiaanitelgist üle Wall Streeti räpiplaadile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enne olid meil majad, nüüd on telgid

7 min lugemist
Rahvas Dumizi põgenikelaagris. FOTO: Dāvis Landorfs

Sajad tuhanded kodust põgenenud süürlased peavad sageli langetama võimatuna näivaid otsuseid. Suure osa jaoks neist algab kõik Süüria presidendi Bashar al-Assadi kuritegudest.

Tellijale Tellijale

Iraak üllatab reisijat mitut moodi – esmalt sellega, kuidas ta välja paistab. Varasel hommikutunnil läheme koos kolleegidega läbi Zakho, väikese ja tolmuse piirilinna riigi kirdenurgas, mis on kuulus õilmitseva Süüria võltspasside äri poolest. Selja taha on jäänud rohkem kui kümnetunnine teekond mööda Türgi künklikke teid ja süürlaste põgenikelaagris on ootamas väga pikk päev. Ometi, kui ma olen kord juba riigis sees, ei saa sundida end silmi sulgema.

Magamise asemel imetlen kaljuste küngaste, võimatult pikkade orgude ning rohekaspruunide varjundite maastikku, millesarnast pole ma näinud kusagil mujal. Lugenud iga päev enesetapurünnakutest, inimröövidest ja sektivägivallast, mis riiki rohkem kui kümme aastat kuni tänaseni vaevanud, tuleb see peaaegu kultuurišokina – Iraak on kaunis.

08.01.2016 11.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto