E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kölni võimud on vahistanud hulga asüülitaotlejaid

Kadri Veermäe
, toimetaja
Kölni võimud on vahistanud hulga asüülitaotlejaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile saabus Kölni katedraali juurde performance’i tegema Šveitsi kunstnik Milo Moire, käes plakat kirjaga «Austage meid! Me pole saakloomad, isegi kui me paljad oleme.»
Eile saabus Kölni katedraali juurde performance’i tegema Šveitsi kunstnik Milo Moire, käes plakat kirjaga «Austage meid! Me pole saakloomad, isegi kui me paljad oleme.» Foto: OLIVER BERG/AFP

Saksa võimud teatasid eile, et on seoses Kölni uusaastaöö sündmustega kinni pida+nud 31 kahtlusalust, kelle seas oli 18 asüülitaotlejat, keda kahtlustatakse kehavigastuste tekitamises ja vargustes. Politsei tegevusetuse pärast uusaastaööl kaotas koha Kölni politseiülem.

Kuigi politsei on saanud kaebusi ka seksuaalse ahistamise kohta, pole neis tegudes kedagi veel kahtlustatavaks kuulutatud.

Siiski leiti kahe vahistatu nutitelefonist videojäädvustus, kus oli näha rähklemist ja naiste ahistamist, teatas eile Saksa ringhääling WDR. Peale selle leidis politsei paberi, millele olid kirjutatud araabia keelest saksa keelde tõlgitud fraasid stiilis «kenad rinnad», «ma tapan su ära» ja «ma tahan sinuga seksida».

Tagasi üles