Sisukord
Kultuur
Tänane leht
09.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Aasta algas suure külmaga Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Noore pere tulevane kodu hävis tules Alati autoriteet Välisministeerium: soiku jäänud arutelu tuleb üles võtta Muinsuskaitsja: Pätsi mälestus tuleb väärikalt jäädvustada Déjà-vu-reform «Tujurikkuja» pahad poisid Käperdamisvolinik annab nõu Horoskoop Ülemistele kerkib Eesti suurim kontorihoone Male Venelased hoolivad Eesti endise riigipea hauakohast Välismaa Kölni võimud on vahistanud hulga asüülitaotlejaid Välismaa lühiuudised Enne olid meil majad, nüüd on telgid Arvamus Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Postimees 1936. aastal: rahvahääletus 23., 24. ja 25. veebruaril Peeter Langovitsi tagasivaade: elavmale Estonias Kerese hiigelpartiist Päeva karikatuur Juhtkiri: Kölni õppetunnid Sirje Niitra: arst koju käima? Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuri ilmub inimesse trikiga Nädala plaat. Plaat-isiksus Aja auk. Sydi sünniaastapäev Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal «Kas teie olete seltsimees Nelis?» Lähedus ja sõda Kuidas kõlab, lõhnab ja maitseb «Lindvistika»? Sport Kõiv ainukesena edasi, Gaim viimane Kilp jõudis esikümnesse, Kümmel ja Sellis jäid pidama veerandfinaali Spordi lühiuudised Bengals võitleb katkise pöidla ja suure rivaaliga TTÜ otsib välismaalt täiendust, Pärnu, Rakvere ja Tartu ootavad vigastatute naasmist Tammjärv tuuril – autojuht, asjaajaja, suusataja Tarbija Esimese töö leidmine võib olla keeruline AK Maria Kogan: ma ei taha, et nad koliksid välismaale Uku Kert Paidra: mässuline mõtlemine Aja auk. Sydi sünniaastapäev Epp Paalberg: me ei ole veel sihile jõudnud Nädala plaat. Plaat-isiksus Mida arvab Postimehe žürii filmist «Ema»? Õudsed veretööd Šotimaal Aasta koduloom on lehm (see mustakirju) Jaan Undusk: olemise taktikaline tarkus Arter Putini tütred Rändekriisi epitsentris Hendrik Sal-Saller: täiskasvanuks ei saa ma kunagi Marko Reikop: uni Alo Mattiiseni tütar luges isa mõtteid Stiiline Anatoli Ein Indiaanitelgist üle Wall Streeti räpiplaadile Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kas teie olete seltsimees Nelis?»

2 min lugemist
Märt Avandil poseerimas Hollywoodi kuulsuste alleel Postimehe piltnikule. FOTO: Liis Treimann

Ei usukski, kui poleks oma silmaga näinud – esimest korda Ameerikas viibiv Märt Avandi läks Kuulsuse kõnniteele jalutama ja tunti kohe ära.

«Mina näen ka sellist asja esimest korda. Mis ma ikka oskan öelda – tore juhus,» ütleb ta ise.

Eile Los Angelesse, ööl vastu esmaspäeva välja antavate Kuldgloobuste nädalale saabunud Avandi pildistas end parajasti kuulsate Ameerika filmi- ja muusikatööstuse esindajate auks kõnnitee sillutisse süvistatud punaste tähtede taustal, kui juurde astus üks abielupaar.

«Vabandage, teie mängisite ju filmis «Vehkleja»?»

Avandi nägi pisut ehmunud välja.

«Jah, mängisin küll.»

«Oh jumal! Te olete suurepärane! Meile väga meeldis see film!»

Selgus, et vaatamismuljegi oli veel üsna värske – pärit 44 000 elanikuga Palm Springsist, mis asub Los Angelesest 172 kilomeetri kaugusel ja kus veel selle nädala lõpuni kestab tuntud filmifestival.

Suruti kätt ja tehti koos pilti.

Ütle veel, et Ameerika ei ole imede maa.

Üle mitme aja sai Avandi kokku ka Klaus Häröga. «Kas teie olete seltsimees Nelis?» hõikas soomerootsi režissöör selges eesti keeles, kui nad hotelli fuajees kohtusid. (Endel Nelis on mees, keda Avandi filmis mängib – Haapsalu legendaarne vehklemistreener.)

Ladusa jutu poolest tuntud Härö ei saa tükil ajal sõnagi suust, kui kuuleb, et Postimees valis just aasta inimeseks filmiprodutsendi – Ivo Feldi. «Soomes ei tuleks see kõne allagi,» raputab mees pead.

Härö on üllatunud ka selle üle, et «Vehkleja» käekäiku Kuldgloobustel on kajastamas tõenäoliselt rohkem Eesti kui Soome ajakirjanikke.

«Vehkleja» Kuldgloobuste programm läheb lahti filmi erilinastustega, kus osalevad nii Avandi kui ka Härö, täna peetakse Hollywoodi bulvaril asuvas ajaloolises Egiptuse kinoteatris aga sümpoosion, kus on kohal kõigi viie mitteingliskeelse filmi Kuldgloobusele kandideeriva linateose režissöörid.

Juba homme pärastlõunal pakitakse end aga limusiini – nii on siin kombeks – ja sõidetakse Beverly Hiltoni hotelli, kus õhtul leiab aset suur punase vaiba pidu. Saab hästi süüa ja palju juua. Kohal on pea kõik Hollywoodi staarid.

«Tahaks võimalikult palju huvitavaid asju näha,» ütleb esimest korda Ameerikat külastav 34-aastane Avandi. «Võit või mittevõit, ma pole selle peale isegi mõelnud mitte – see pole oluline, tõesti!»

Seotud lood
08.01.2016 11.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto