Sisukord
Kultuur
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (23) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kas teie olete seltsimees Nelis?»

2 min lugemist
Märt Avandil poseerimas Hollywoodi kuulsuste alleel Postimehe piltnikule. FOTO: Liis Treimann

Ei usukski, kui poleks oma silmaga näinud – esimest korda Ameerikas viibiv Märt Avandi läks Kuulsuse kõnniteele jalutama ja tunti kohe ära.

«Mina näen ka sellist asja esimest korda. Mis ma ikka oskan öelda – tore juhus,» ütleb ta ise.

Eile Los Angelesse, ööl vastu esmaspäeva välja antavate Kuldgloobuste nädalale saabunud Avandi pildistas end parajasti kuulsate Ameerika filmi- ja muusikatööstuse esindajate auks kõnnitee sillutisse süvistatud punaste tähtede taustal, kui juurde astus üks abielupaar.

«Vabandage, teie mängisite ju filmis «Vehkleja»?»

Avandi nägi pisut ehmunud välja.

«Jah, mängisin küll.»

«Oh jumal! Te olete suurepärane! Meile väga meeldis see film!»

Selgus, et vaatamismuljegi oli veel üsna värske – pärit 44 000 elanikuga Palm Springsist, mis asub Los Angelesest 172 kilomeetri kaugusel ja kus veel selle nädala lõpuni kestab tuntud filmifestival.

Suruti kätt ja tehti koos pilti.

Ütle veel, et Ameerika ei ole imede maa.

Üle mitme aja sai Avandi kokku ka Klaus Häröga. «Kas teie olete seltsimees Nelis?» hõikas soomerootsi režissöör selges eesti keeles, kui nad hotelli fuajees kohtusid. (Endel Nelis on mees, keda Avandi filmis mängib – Haapsalu legendaarne vehklemistreener.)

Ladusa jutu poolest tuntud Härö ei saa tükil ajal sõnagi suust, kui kuuleb, et Postimees valis just aasta inimeseks filmiprodutsendi – Ivo Feldi. «Soomes ei tuleks see kõne allagi,» raputab mees pead.

Härö on üllatunud ka selle üle, et «Vehkleja» käekäiku Kuldgloobustel on kajastamas tõenäoliselt rohkem Eesti kui Soome ajakirjanikke.

«Vehkleja» Kuldgloobuste programm läheb lahti filmi erilinastustega, kus osalevad nii Avandi kui ka Härö, täna peetakse Hollywoodi bulvaril asuvas ajaloolises Egiptuse kinoteatris aga sümpoosion, kus on kohal kõigi viie mitteingliskeelse filmi Kuldgloobusele kandideeriva linateose režissöörid.

Juba homme pärastlõunal pakitakse end aga limusiini – nii on siin kombeks – ja sõidetakse Beverly Hiltoni hotelli, kus õhtul leiab aset suur punase vaiba pidu. Saab hästi süüa ja palju juua. Kohal on pea kõik Hollywoodi staarid.

«Tahaks võimalikult palju huvitavaid asju näha,» ütleb esimest korda Ameerikat külastav 34-aastane Avandi. «Võit või mittevõit, ma pole selle peale isegi mõelnud mitte – see pole oluline, tõesti!»

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto