Sisukord
Arvamus
Postimees
11.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rakvere ammoniaagiõnnetuses hukkus masinist Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Savisaare kuriteokahtluses paljastub uus episood Eesti lühiuudised Avandi: äge, kui Catherine Deneuve on konkurent Esikülg 11.01 «Kus see Eesti on?» Majandus Finantsstrateegidel on vesi ahjus Aafrika eeskuju annab eestlastele energeetilise sõltumatuse Välismaa Välismaa lühiuudised Pariisi Vabariigi väljakul mälestati mulluste rünnakute ohvreid ISIS jagas uusi hoope Egiptuse turismile Barcelona eraldumishuvilistel õnnestus koalitsioon ära teha Arvamus Oliver Lomp: naabrite peale kade Lugejakiri: miks me peaksime maavarasid uurima? Kalle-Kaspar Sepper: Eesti-Mehhiko poisi lapserööv – kes vastutab? Juhtkiri: NATOga või NATOta? Päeva karikatuur Taavi Minnik: võit surma üle Postimees 1899. aastal: Makedonia küsimus Juta Saarevet: kuidas sai alguse palju pahameelt tekitanud abivahendireform Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Sport Liider Pärnu andis edu käest ja kaotas Selverile Spordi lühiuudised Super Bowl jäi taas vaid unistuseks Vanamoodsus kukutas treeneri Djokovic on omaette klassist, aga kui kauaks? Enneolematult võimsa norralase rekordiline võit Tallinn Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Tartu Lasteaias võib käia tasuta või maksta iga kuu hiigelsummasid Jahimehed tõrguvad tiineid emiseid laskmast Tartu ringkonnakohus küsib ajaloolist kodu tagasi Koerad kolisid külmaga kuudist katuse alla Tartu näiline lastesõbralikkus Kunstilinn Tartu. Protsendiga ja ilma Noored murdsid pead põletavate probleemide kallal Robotid võtsid mängulaual mõõtu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1899. aastal: Makedonia küsimus

1 min lugemist

Jutt oli liikumas, Venemaa tahta suurriikisid paluda, et Makedonia küsimus Kreeka küsimuse eeskujul ära õiendataks. Türgimaa on selle pääle suurriikidele kirja saatnud, ja neilt järele pärinud, kas niisuguse õiendamise nõu tõepoolest olemas on, või mis soovisid neil muidu Makedonia kohta on. 

Vastused olla nüüd tagasi, ja Türgi sõnumi järele käia nad kõik selle poolest kokku, et Makedonia küsimuse harutusele võtmist ühegi riigi poolt ette ei olla pandud. Samati ei tahetavat ka mitte Türgimaad Makedonias parandusi ette võtma sundida. Hakkavat mõni Balkani riik rahu rikkuma, siis astuvat riigid teda takistama.

Bulgaria piirile on Türgimaa palju vahiväge saatnud ning Bulgaria-Makedonia tee kinni pannud. Seda selle pärast, et kevadeks Makedonia muhamedlaste ja kristlaste vahel rahutusi valmistatavat.

11.01.1899

Seotud lood
09.01.2016 12.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto