Sisukord
Eesti
Postimees
11.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rakvere ammoniaagiõnnetuses hukkus masinist Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Savisaare kuriteokahtluses paljastub uus episood Eesti lühiuudised Avandi: äge, kui Catherine Deneuve on konkurent Esikülg 11.01 «Kus see Eesti on?» Majandus Finantsstrateegidel on vesi ahjus Aafrika eeskuju annab eestlastele energeetilise sõltumatuse Välismaa Välismaa lühiuudised Pariisi Vabariigi väljakul mälestati mulluste rünnakute ohvreid ISIS jagas uusi hoope Egiptuse turismile Barcelona eraldumishuvilistel õnnestus koalitsioon ära teha Arvamus Oliver Lomp: naabrite peale kade Lugejakiri: miks me peaksime maavarasid uurima? Kalle-Kaspar Sepper: Eesti-Mehhiko poisi lapserööv – kes vastutab? Juhtkiri: NATOga või NATOta? Päeva karikatuur Taavi Minnik: võit surma üle Postimees 1899. aastal: Makedonia küsimus Juta Saarevet: kuidas sai alguse palju pahameelt tekitanud abivahendireform Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Sport Liider Pärnu andis edu käest ja kaotas Selverile Spordi lühiuudised Super Bowl jäi taas vaid unistuseks Vanamoodsus kukutas treeneri Djokovic on omaette klassist, aga kui kauaks? Enneolematult võimsa norralase rekordiline võit Tallinn Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Tartu Lasteaias võib käia tasuta või maksta iga kuu hiigelsummasid Jahimehed tõrguvad tiineid emiseid laskmast Tartu ringkonnakohus küsib ajaloolist kodu tagasi Koerad kolisid külmaga kuudist katuse alla Tartu näiline lastesõbralikkus Kunstilinn Tartu. Protsendiga ja ilma Noored murdsid pead põletavate probleemide kallal Robotid võtsid mängulaual mõõtu Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kus see Eesti on?»

1 min lugemist

Kui mitteingliskeelse filmi Kuldgloobus oleks antud välja selle järgi, kes sai laupäeval Los Angeleses aset leidnud mitteingliskeelsete linateoste sümpoosionil kõige suurema tähelepanu osaliseks, võitnuks Kuldgloobuse László Nemesi «Sauli poeg» või Deniz Gamze Ergüveni «Mustang», «Vehkleja» jäänuks viiendaks – nii nagu ka ennustused pakkusid. 

Just «Sauli poja» ja «Mustangi» kohta esitati kõige rohkem küsimusi, just nende autoritest tehti kõige rohkem pilte. Koguni kaks korda jättis vestlusjuht Mike Goodridge «Vehkleja» režissööri Klaus Härö vastajate reas üldse vahele. Härö hoidis külma närvi, leides hiljem ikka võimaluse muu jutu sees mainida, et näete, seal saalis istub ka «Vehkleja» peaosatäitja Märt Avandi.

Filmi peategelase Endel Nelise minevikust rääkides andis Härö ajaloolise Egiptuse kinoteatri 600-kohalise puupüsti täis saali ees lühikese, aga igati adekvaatse pildi eestlaste valikutest aastatel 1940–1944. Samuti Eesti hilisemast saatusest. Süngusest ja ilust, mis eksisteerivat filmis kõrvuti.

Korraks tuli juttu ka filmist «Risttuules», kui vestlusjuht mainis, et Eestis on viimastel aastatel tehtud mitu huvitavat ajalugu käsitlevat filmi. Et saali rohkem kaasa tõmmata, lasi Härö käiku ka oma vanad nõksud, paludes käe tõsta kõigepealt eestlastel  – mõned tõusid ka – ja siis vehklejatel. Kui anti võimalus kõneleda, kõneles värvikalt. 

Pärast sümpoosioni küsis üks ameerika tüdruk oma emalt, kus see Eesti on. «Kodus kaardi pealt näitan,» vastas ema. Vähemalt huvi Eesti vastu on «Vehkleja» meeskond äratanud.

Seotud lood
09.01.2016 12.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto