Sisukord
Uudised
Postimees
11.01.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rakvere ammoniaagiõnnetuses hukkus masinist Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Savisaare kuriteokahtluses paljastub uus episood Eesti lühiuudised Avandi: äge, kui Catherine Deneuve on konkurent Esikülg 11.01 «Kus see Eesti on?» Majandus Finantsstrateegidel on vesi ahjus Aafrika eeskuju annab eestlastele energeetilise sõltumatuse Välismaa Välismaa lühiuudised Pariisi Vabariigi väljakul mälestati mulluste rünnakute ohvreid ISIS jagas uusi hoope Egiptuse turismile Barcelona eraldumishuvilistel õnnestus koalitsioon ära teha Arvamus Oliver Lomp: naabrite peale kade Lugejakiri: miks me peaksime maavarasid uurima? Kalle-Kaspar Sepper: Eesti-Mehhiko poisi lapserööv – kes vastutab? Juhtkiri: NATOga või NATOta? Päeva karikatuur Taavi Minnik: võit surma üle Postimees 1899. aastal: Makedonia küsimus Juta Saarevet: kuidas sai alguse palju pahameelt tekitanud abivahendireform Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Sport Liider Pärnu andis edu käest ja kaotas Selverile Spordi lühiuudised Super Bowl jäi taas vaid unistuseks Vanamoodsus kukutas treeneri Djokovic on omaette klassist, aga kui kauaks? Enneolematult võimsa norralase rekordiline võit Tallinn Pakasepäevil on varjupaik kui viietärnihotell Tartu Lasteaias võib käia tasuta või maksta iga kuu hiigelsummasid Jahimehed tõrguvad tiineid emiseid laskmast Tartu ringkonnakohus küsib ajaloolist kodu tagasi Koerad kolisid külmaga kuudist katuse alla Tartu näiline lastesõbralikkus Kunstilinn Tartu. Protsendiga ja ilma Noored murdsid pead põletavate probleemide kallal Robotid võtsid mängulaual mõõtu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ringkonnakohus küsib ajaloolist kodu tagasi

3 min lugemist
Kunagise kohtumaja saal Veski tänavas on praegu täis rahvusarhiivi raamaturiiuleid ja -kappe. Vasakpoolne must raamatukapp on arvatavasti säilinud kohtumaja ajast. FOTO: Margus Ansu

Kalevi tänava kohtumajas ruumikitsikuses töötav Tartu ringkonnakohus taotleb justiitsministeeriumile koostatud kirjas tagasi oma Veski tänavas asuvat ajaloolist maja, mis veel viimaseid kuid on Eesti Rahva Muuseumi peahoone.

Tellijale Tellijale

Kalevi tänava kohtumajas on koos neli asutust – lisaks ringkonnakohtule Tartu maakohus, Tartu halduskohus ja Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Nagu tõdes Tartu ringkonnakohtu esimees Kersti Kerstna-Vaks (pildil), on hoones suur ruumikitsikus, sest kohtute töö ümberkorralduse tõttu on tulnud töötajaid juurde võtta. «Siin on juba kitsas,» ütles Kerstna-Vaks.

09.01.2016 12.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto