Sisukord
Tervis
Postimees
13.01.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Pretsedent päästab OÜ-tajaid Tagakülg Tuntav kasu ka e-residentidele «Pühasõdalase» abilised lähevad trellide taha Kõik erivajadustega laste abivahendite arved said vähendatud Jeltsini Tallinnast kadumise trikk Enim annetusi sai mullu Reformierakond Kiirabil keelati purjutajaid Wismarisse viia Eesti lühiuudised President kutsus valitsust üles nääklemist lõpetama Jeltsini kunagised abilised: see oli ülisuur väljakutse Horoskoop Esikülg 13. jaanuar Male Eesti on astumas jõulisi samme kohtumenetluse paberivabaks muutmisel Majandus Tuntav kasu ka e-residentidele Majanduse lühiuudised Makse laekus mullu oodatust 130 miljoni euro võrra rohkem Neste juht: kütuse hind tänavu märkimisväärselt ei tõuse Välismaa Lõunanaabrid otsivad endiselt sobivat valitsusjuhti Terror Istanbulis võttis sihikule välismaalased Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Raudsaar: koos oleme võitmatud Daniel Vaarik: anonüümne trollimine võib võtta soovi arvamust avaldada Märt Kivine: Maailmapank julgustab usku e-riiki Anneli Ammas: kui suurelt võime unistada? Juhtkiri: Ilves tegi käed õliseks David Vseviov: IRLile. Uueks aastaks Postimees 1929. aastal: rahvarahutused Lätis Kultuur Iga hea maja üle tuleks rõõmustada Sport Kalev/Cramo tõi kuulsa nimega mehe Spordi lühiuudised Kaks geeniust klubiotsingul Kas vinge tehniline uuendus viib X-mängud massidesse või tapab need? Kelly Sildarul viimane võistlus enne suurt etteastet Tallinn Tallinlased on ühissõidukitega üha enam rahul Tallinna lühiuudised Tarbija SMS-112 aitab seal, kus tavapärased viisid hätta jätavad Haruldasi nakkushaigusi aeg-ajalt siiski esineb Uus terviseraamat räägib avameelselt meestest Tartu Need on Tartu mullused parimad ehitised (1) Riik andis oma elektriautod linnale Rändekriis pani isamaad hindama Tartus tuleb Toomaste üleilmne kokkutulek Aparaaditehasest leiab põgenemistoa Tartu linn paneb õla alla maratoni ausambale Tulevastel kondiitritel kulub võistlustordile tunde Meelelahutus Koomiks Sudoku

SMS-112 aitab seal, kus tavapärased viisid hätta jätavad

4 min lugemist
Kergliiklusteel jalgrattaga kukkudes on hea edastada asukoha GPS koordinaadid, kuna see aitab päästjatel hättasattunut üles leida. FOTO: Häirekeskus

Kolm aastat on Eestis kasutusel olnud SMS-112 teenus, mis on mõeldud ennekõike kuulmis- ja kõnepuudega inimestele – kuigi oma roll selles, et nad hädaolukorras õigel ajal abi saaksid, on nii pereliikmetel kui ka näiteks tänaval juhtunud õnnetuse pealtnägijatel.

Tellijale Tellijale

«SMS-112 on eelkõige kuulmis- ja kõnepuudega inimestele suunatud teenus, mille kaudu saavad inimesed, kes ei kuule või ei saa rääkida, saata viivituseta ja kõrvalise abita hädaabiteate 112-le,» rääkis ennetustöö ekspert Edvi Freiberg häirekeskusest. Ta nentis küll, et kui tegemist on liitpuudega, näiteks inimene on nii pime kui ka kurt, siis on olukord mõnevõrra keerulisem.

«Spetsiaalset hädaabisõnumi saatmise võimalust ei ole pimekurtidele loodud,» tähendas Freiberg. Küll aga saab siis abi hädaabinupuga telefonist, kuhu keegi teine saab hädaabiteate teksti varem valmis kirjutada.

12.01.2016 14.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto