Sisukord
Arter
Postimees
16.01.2016
Eesti Eesti anestesioloog pälvis Soome aumärgi Mälumäng Valge Roosi orden eramuuseumi loojale Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Seakorjused saavad mullaks Tagakülg Esikülg 16.01 Sillamäe Kalevi buss sõitis teelt välja Eesti lühiuudised Võlausaldajad otsustasid Estonian Airi tegevuse lõpetamise Maailma naftakriis jätab Kohtla-Järvel 500 inimest tööta Kas Obama suutis? Professor: tagasiränne kogub hoogu Välismaa Merkel saatis Baierist saabunud põgenikud tagasi Odini Sõdurid turvatunnet ei suurenda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1919. aastal: enamlaste hirmutööd Kas Obama suutis? Moodne Eesti juht Türmis tagasi Rüütel tormas appi Juhtkiri: mure Ida-Virumaa pärast Artemi Troitski veste: mullune Venemaa – närviline ja sumus Aare Pilv: nüansimeele kriis Kultuur Kuningas purgis! Sõbralik džäss Leige verepulmamuusika Traagiline funkspiraal Kitarrimuusikasõpradele kohustuslik Tõde ja õigus Islandi moodi Nad teavad sust kõike Vöödiline perelisa Väga võluv võlumaailm Vahet ei ole Sport Dakari rallil rekordi uuendamise poole Sildaru peaproov õnnestus tänu šveitslastele Spordi lühiuudised Austraalia lahtised: võimsad soosikud ja igavene teine AK Peeter Langovitsi tagasivaade: salapärase M-Klubi tegevus saab avalikuks Nädala plaat. Kosmoses ei tantsita Delbeke: Euroopa loob energialahenduste lapitekki Leige verepulmamuusika Kuningas purgis! Kitarrimuusikasõpradele kohustuslik Sõbralik džäss Jüri pihl lahendab taksokriisi Traagiline funkspiraal Härra Kupce kuldsed päevad Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Infosõda ei tasu surmtõsiselt võtta. Lihtsalt naera Aare Pilv: nüansimeele kriis Arter Kes ma olen? Mälumänguturniiril võib õige vastus tulla viimasel sekundil Suhted on me elus selleks, et saaksime areneda Eesti kuulsaima maletaja pojapoeg kaitseb kahte kõmulist tegelast Holger Marjamaa – nahk valge, hing must Sean Penni vastuoluline rollilahendus Ka lehmalaudas kahiti ja vangerdati Ivo Felt: olen elanud nii, et ei puhka Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kes ma olen?

3 min lugemist
Margit Härma. FOTO: Erakogu

Kui te loodate lugeda siinkohal mahlast ja vürtsist arveteklaarimist meediaga, et kuidas nad minust ikka täiesti vale pildi on maalinud ja kuidas ma tegelikult olen hoopis teistsugune inimene, siis peate pettuma.

Tellijale Tellijale

Olen iseenda ja oma kuvandiga üsna rahul. Usun, et inimesed arvavad teistest ikka seda, mida tahavad. Need, kes tahavad uskuda, et inimesed on enamjaolt head, usuvad minust head. Need, kes on küünilised, kibestunud ja õnnetud ning peavad teisi oma kannatuste ja hädade põhjustajaks, usuvad ka minust pigem halba. Mine sa vaidle siis nendega. Olgu kõigil sellega rahu, minul on ka.

Selline rahulik ja leppiv suhtumine iseendasse pole tulnud kuigi lihtsalt. Kasvanud perekonnas, kus emotsionaalset tuge eriti oodata ei saanud, olin ma omaealistele kiusajatele kerge saak. Pidev üksilduse ja väljatõugatuse tunne nii kodus kui ka koolis jättis mu hinge üsna armiliseks. Tundsin ennast suure osa noorusest tõelise luuserina ja seda tunnet ei suutnud murda ei auhinnalised kohad võistlustel ega ka muud saavutused. Olin kindel, et kui teised mind nii halvasti kohtlevad, siis olengi üks vilets inimene. Noortel on kalduvus käituda vastavalt oma ümbruskonna ootustele, ja ega mina ka palju targem ei olnud. Olin isegi noore inimese kohta täiesti pöörane ja taltsutamatu. Mitte sellisel ägedal moel, nagu tänapäeval on meie vinged noored ekstreemsportlased või need armsad «hullukesed», kes kuskile Aafrika kolkasse vabatahtlikuks lähevad. Mina keerasin ikka omajagu jamasid kokku.

15.01.2016 18.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto