Sisukord
Film
Postimees
14.01.2016
Eesti Palju õnne Male Dilbert Mälumäng Horoskoop Tagakülg Märkmed viitavad, et Ain Kaljurand võis võtta miljoni Töövõimereform 2: vana sinise lehe süsteem läheb mahakandmisele Eesti lühiuudised Lumisele ööle järgnes tuisune päev Õnnetus ei hüüdnud tulles HIV-positiivsed riskivad pensioni saamiseks tervisega Majandus Majanduse lühiuudised Kohtul on Tõnis Haaveli suhtes kannatus katkemas Peaminister tahab tööjõumakse kiiremini langetada Välismaa «Ameerika on võimsaim rahvas Maa peal. Punkt.» Spalta_välised Läti president usaldas Māris Kučinskist Euroopa Komisjon algatas Poola kohtureformi uurimise Arvamus Maarja Vaino: süütud, muretud mängud Kölnis Ahto Lobjakas: Obama kaitses kirglikult USA avatust Aarne Mäe: lumi ei küsi sissekirjutust Postimees 1937. aastal: kommunismi pealetung Hiinas Päeva karikatuur Juhtkiri: haigusleht – vabaduse suurendamisele jah, vähendamisele ei Vootele Hansen: vaid ühe kindla näokatte keelamine ei ole mõistlik Kultuur «Kirjad Islandilt»: film traagilise saatusega lauljannast Annika Tõnurist Ette ja tagantjärele tehtud mustandid Sport Kaotusega hävisid Rocki lootused Zahkna: üks verstapost on ületatud Vene mänedžer usub: Ilves viib Eesti hokikoondise olümpiale Spordi lühiuudised 14.01 Korvpalliklubi kui läbikäiguhoov Tallinn Lumisele ööle järgnes tuisune päev Tarbija Õhksoojuspump - hea abimees külmal ajal Tartu Tartu ihkab juubelilaulupeost osa omale Loodusmaja külalisi tervitab ninasarvik Punane terror jättis endast maha laibad Noor vaimulik tõi mineviku tartlaste ette Tudengid lubavad teha alma mater'is kõvemat häält Lõunaeestlased eelistavad Saksa autode kvaliteeti Tekib uus võimalus araabia keelt õppida Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kirjad Islandilt»: film traagilise saatusega lauljannast Annika Tõnurist

1 min lugemist
«Kirjad Islandilt» FOTO: Kaader filmist.

Kuni pühapäeva hilisõhtuni näeb Postimehe Kinos Peeter Brambati ja Ruti Murusalu dokumentaali «Kirjad Islandilt» lauljanna Annika Tõnurist.

Islandi lõunarannikul keset Atlandi ookeani asub väike Heimaey saar. 2006. aastal kolis sinna Estonia teatri endine solist, lauljanna Annika Tõnuri. Eesti publiku silme alt kadus ta vaikselt nagu tolm. Islandlastele jäi omakorda tundmatuks ja parasjagu arusaamatuks tema eelnev elu Eestis. Kes ta oli, kuidas ja miks ta sinna sattus?

Annika Tõnuri ratsionaalset ja kinnist, kuid samas emotsionaalset ja teatraalset karakterit aitavad avada tema kirjad ja intervjuud, põnevad arhiivikaadrid, pereliikmed ja kolleegid, õpetajad ja õpilased ning muidugi muusika.

Mida on filmist arvanud Postimehe žürii? Tiit Tuumalu kirjutas: «See on ka lugu sellest – ja võimalik, et enamgi veel –, kuidas meie, niigi väike maa, oma väheseid talente hoida ja toetada ei suuda, iseäranis siis, kui nende elus juhtub raske hetk olema.»

«See pole muidugi avastus, et elu jääb alati liiga lühikeseks, et andekus pole tingimata õnnistus ja et saatus ei ole ainult inimese enese kätes. Kogeda seda aga nii kontsentreeritud ja vahetul moel – see puhastab ja sunnib vähemalt hetkeski oma nina eest kaugemale vaatama,» ütles Olle Mirme.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
13.01.2016 15.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto