Sisukord
Äriuudised
Postimees
15.01.2016
Eesti Riigikogu langetas valimisea kohalikel valimistel 16 aastale Dilbert Eesti soovib Indiaga erilepet laevakaitsjate kodumaale toomiseks Tõstukid vihtusid valssi tantsida Eesti lühiuudised Tagakaas Lähedased ei mõista: kolm hukkunut, aga süüdlast pole Reformierakond saab uue peasekretäri Esikülg 15. jaanuar Hiiglasliku lumemütsiga sõiduk tänaval IRL sepitseb comeback’i: Isamaa 2.0 Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel Kuidas IRL praegusesse seisu jõudis? Horoskoop Eesti lühiuudised Male Andrei Katkov: Sillamäe naftatehasel on perspektiivi Majandus Majanduse lühiuudised Tõstukid vihtusid valssi tantsida Valdo Kalm: usun, et Tallinna Sadam pole korruptsioonist läbi imbunud Välismaa Välismaa lühiuudised Ahistamine araabia stiilis ehk mis on taharrush gamea? Vaikinud Rootsi politseid tabas kriitika Arvamus Andrus Karnau: liberaalse maksupoliitika embuses Jaan Männik: kuidas päästa IRLi? Jaak Allik: suure taktiku Savisaare pisike poliitika Juhtkiri: kriteeriumiks saab praktika Andres Reimer: kahjulik algatus Olev Remsu: Putini viimane intervjuu Päeva karikatuur Postimees 1926. aastal: lumelabidaskandaal Sport Spordi lühiuudised WADA vastuoluline raport süüdistab IAAFi ulatuslikus korruptsioonis Presidendi vaikne taandumine ja poliitraha kauplemine Rein Taaramäe: esimest korda profikarjääri jooksul on mul treener, kes minust tõeliselt hoolib Tarbija Luksushotell pakub kõike, kui vaid raha jätkub Reisiuudised Tartu Tartu bussikleeps kipub vahel tõrkuma Tartu tänavakunstist ilmub raamat Särav valgus äratab zooloogiamuuseumi vanad tuttavad uuele elule Külastajad jõuavad Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänapäeva Puukool astus taimede kasvatuses sammu edasi Kunstnik ja kuraator lavastasid jalutuskäigu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrei Katkov: Sillamäe naftatehasel on perspektiivi

5 min lugemist
Peterburi ärimees Andrei Katkov ja endine Eesti peaminister Tiit Vähi Sillamäe sadama avamisel 2005. aasta sügisel. FOTO: Peeter Langovits

Sillamäe sadama üks omanikest, tuntud Peterburi ärimees Andrei Katkov räägib ühes oma vähestest avalikest intervjuudest Postimehele Sillamäe sadama plussidest, miks ta investeerib Eestisse ning miks Venemaale pole kasulik loobuda kaubaveost läbi Baltimaade sadamate.

Tellijale

-Kuidas teile paistab Venemaa sadamapoliitika Soome lahel? President Vladimir Putin ütles kuu aega tagasi oma iga-aastases föderaalses pöördumises, et Venemaa kaasajastab edasi oma sadamaid meie regioonis. Venemaal tõlgendasid mõned eksperdid neid sõnu kui märki, et Kreml on võtnud suuna sellele, et täielikult loobuda oma kaupade transiidist läbi Baltimaade sadamate. Mis te sellest arvate?

Ma arvan, et see on deklaratsioon, sest Baltimaade sadamatest loobuda on Venemaale keeruline. Esiteks hakkavad kaubakogused kasvama. Teiseks hakkab kasvama kaupade nomenklatuur. Sellepärast arvan, et Baltimaade sadamateta on Venemaal raske hakkama saada. Kui tuleb poliitiline otsus, et lõpetatakse ja kõik, siis tähendab see, et meie sadamad hakkavad halvasti töötama. Ma ei usu, et selliste otsustega saab efektiivselt juhtida majandust. Mina ei toeta seda, et niimoodi võtta ning administratiivselt keelduda Baltimaade sadamatest. Selles pole lihtsalt majanduslikku mõtet! Jah, Ust-Lugas ehitati hea sadam, aga mis, kas ehitame veel sadama? Milleks? Ainult konkurents saab määratleda ühe või teise sadama efektiivsuse.

14.01.2016 16.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto