Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
15.01.2016
Eesti Riigikogu langetas valimisea kohalikel valimistel 16 aastale Dilbert Eesti soovib Indiaga erilepet laevakaitsjate kodumaale toomiseks Tõstukid vihtusid valssi tantsida Eesti lühiuudised Tagakaas Lähedased ei mõista: kolm hukkunut, aga süüdlast pole Reformierakond saab uue peasekretäri Esikülg 15. jaanuar Hiiglasliku lumemütsiga sõiduk tänaval IRL sepitseb comeback’i: Isamaa 2.0 Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel Kuidas IRL praegusesse seisu jõudis? Horoskoop Eesti lühiuudised Male Andrei Katkov: Sillamäe naftatehasel on perspektiivi Majandus Majanduse lühiuudised Tõstukid vihtusid valssi tantsida Valdo Kalm: usun, et Tallinna Sadam pole korruptsioonist läbi imbunud Välismaa Välismaa lühiuudised Ahistamine araabia stiilis ehk mis on taharrush gamea? Vaikinud Rootsi politseid tabas kriitika Arvamus Andrus Karnau: liberaalse maksupoliitika embuses Jaan Männik: kuidas päästa IRLi? Jaak Allik: suure taktiku Savisaare pisike poliitika Juhtkiri: kriteeriumiks saab praktika Andres Reimer: kahjulik algatus Olev Remsu: Putini viimane intervjuu Päeva karikatuur Postimees 1926. aastal: lumelabidaskandaal Sport Spordi lühiuudised WADA vastuoluline raport süüdistab IAAFi ulatuslikus korruptsioonis Presidendi vaikne taandumine ja poliitraha kauplemine Rein Taaramäe: esimest korda profikarjääri jooksul on mul treener, kes minust tõeliselt hoolib Tarbija Luksushotell pakub kõike, kui vaid raha jätkub Reisiuudised Tartu Tartu bussikleeps kipub vahel tõrkuma Tartu tänavakunstist ilmub raamat Särav valgus äratab zooloogiamuuseumi vanad tuttavad uuele elule Külastajad jõuavad Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänapäeva Puukool astus taimede kasvatuses sammu edasi Kunstnik ja kuraator lavastasid jalutuskäigu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külastajad jõuavad Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänapäeva

2 min lugemist
Valgusküllane näitusesaal lausa kutsub avastusretkele. FOTO: Kristjan Teedema

Uude TÜ loodusmuuseumi näitusekeskkonna «Maa. Elu. Lugu» kahele korrusele on välja pandud üle kuue tuhande eksponaadi, mis on pärit muuseumi üle miljoni ühikuga teaduslikest kogudest.

Tellijale Tellijale

Üle kolme ja poole aasta tagasi suleti Tartu ülikooli loodusmuuseum külastajatele, et luua uus ekspositsioonikeskkond, mis jaguneb geoloogia, elurikkuse ja elu mustrite saaliks. Homsest on uus näitus kõigile avatud.

Kuigi 2012. aastal alanud renoveerimise lõpptähtaeg on nihkunud, uksi on huvilistele lubatud avada 2014. ja 2015. aastal, on loodusmuuseumi juhataja Urmas Kõljala arvates see näitus ootamist väärt. «Peaeesmärgid on täidetud, pole kahtlustki selles, et see on kogu maailmas silmapaistev ekspositsioon,» ütles ta.

14.01.2016 16.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto