Sisukord
Eesti
Postimees
15.01.2016
Eesti Riigikogu langetas valimisea kohalikel valimistel 16 aastale Dilbert Eesti soovib Indiaga erilepet laevakaitsjate kodumaale toomiseks Tõstukid vihtusid valssi tantsida Eesti lühiuudised Tagakaas Lähedased ei mõista: kolm hukkunut, aga süüdlast pole Reformierakond saab uue peasekretäri Esikülg 15. jaanuar Hiiglasliku lumemütsiga sõiduk tänaval IRL sepitseb comeback’i: Isamaa 2.0 Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel Kuidas IRL praegusesse seisu jõudis? Horoskoop Eesti lühiuudised Male Andrei Katkov: Sillamäe naftatehasel on perspektiivi Majandus Majanduse lühiuudised Tõstukid vihtusid valssi tantsida Valdo Kalm: usun, et Tallinna Sadam pole korruptsioonist läbi imbunud Välismaa Välismaa lühiuudised Ahistamine araabia stiilis ehk mis on taharrush gamea? Vaikinud Rootsi politseid tabas kriitika Arvamus Andrus Karnau: liberaalse maksupoliitika embuses Jaan Männik: kuidas päästa IRLi? Jaak Allik: suure taktiku Savisaare pisike poliitika Juhtkiri: kriteeriumiks saab praktika Andres Reimer: kahjulik algatus Olev Remsu: Putini viimane intervjuu Päeva karikatuur Postimees 1926. aastal: lumelabidaskandaal Sport Spordi lühiuudised WADA vastuoluline raport süüdistab IAAFi ulatuslikus korruptsioonis Presidendi vaikne taandumine ja poliitraha kauplemine Rein Taaramäe: esimest korda profikarjääri jooksul on mul treener, kes minust tõeliselt hoolib Tarbija Luksushotell pakub kõike, kui vaid raha jätkub Reisiuudised Tartu Tartu bussikleeps kipub vahel tõrkuma Tartu tänavakunstist ilmub raamat Särav valgus äratab zooloogiamuuseumi vanad tuttavad uuele elule Külastajad jõuavad Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänapäeva Puukool astus taimede kasvatuses sammu edasi Kunstnik ja kuraator lavastasid jalutuskäigu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel

2 min lugemist
Edgar Savisaar FOTO: Eero Vabamägi

Nii Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kui ka peasekretär Priit Toobal kinnitasid, et erakond kavatseb kaevata edasi Tartu maakohtu registriosakonna otsuse mitte kinnitada partei põhikirja muudatusi.

Tellijale Tellijale

Kohtumäärusest selgub, et 29. novembril peetud Keskerakonna kongressil hääletas põhikirja kinnitamise poolt 410 kongressi saadikut, mis ei moodusta nõutavat kahekolmandikulist häälteenamust kongressil osalenud 1031 hääleõigusega saadikust, mistõttu jättis kohus põhikirja kinnitamata.

«Mõni aasta tagasi eelmisel kongressil oli põhimõtteliselt seesama olukord. Põhikirja muudeti, aga tookord ei teinud keegi sellest probleemi, ei ükski kohtunik ega riigiametnik. Nüüd äkki osutus see probleemiks,» märkis Keskerakonna esimees. «Eks selle üle tuleb vaielda ja kui see maakohtunik nii otsustas, ma arvan, et Eestis on ka teisi kohtunikke, kes võivad teisiti otsustada.»

14.01.2016 16.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto