E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel

postimees.ee/BNS/Sakala
Keskerakond jätkab vaidlust uue põhikirja nimel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Edgar Savisaar
Edgar Savisaar Foto: Eero Vabamägi

Nii Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kui ka peasekretär Priit Toobal kinnitasid, et erakond kavatseb kaevata edasi Tartu maakohtu registriosakonna otsuse mitte kinnitada partei põhikirja muudatusi.

Kohtumäärusest selgub, et 29. novembril peetud Keskerakonna kongressil hääletas põhikirja kinnitamise poolt 410 kongressi saadikut, mis ei moodusta nõutavat kahekolmandikulist häälteenamust kongressil osalenud 1031 hääleõigusega saadikust, mistõttu jättis kohus põhikirja kinnitamata.

«Mõni aasta tagasi eelmisel kongressil oli põhimõtteliselt seesama olukord. Põhikirja muudeti, aga tookord ei teinud keegi sellest probleemi, ei ükski kohtunik ega riigiametnik. Nüüd äkki osutus see probleemiks,» märkis Keskerakonna esimees. «Eks selle üle tuleb vaielda ja kui see maakohtunik nii otsustas, ma arvan, et Eestis on ka teisi kohtunikke, kes võivad teisiti otsustada.»

Märksõnad
Tagasi üles