P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiiglasliku lumemütsiga sõiduk tänaval

Maria Joost
, reporter
Hiiglasliku lumemütsiga sõiduk tänaval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Selline lumemüts võib autojuhile trahvi kaasa tuua.
Selline lumemüts võib autojuhile trahvi kaasa tuua. Foto: Eero Vabamägi

Postimehe fotograaf Eero Vabamägi pildistas eile autoga tööle sõites Tallinnas Luise ja Suur-Ameerika tänava kandis liikuvat sõidukit, mille katusel kõrgus kõrge lumehunnik. «Kui kõrge tohib selline lumemüts olla? Kas see on ka seadusega karistatav, kui see on liiga kõrge?» uuris üks lugeja lumemütsiga auto kohta.

Põhja prefektuuri liiklustalituse juht Sirle Loigo ütles, et liiklusseaduse järgi peab juht enne rooli istumist veenduma, et sõiduki tehniline seisukord võimaldab sõita enesele ja kaasliiklejatele ohutult. Enne sõidu alustamist tuleb veenduda, et puhtad oleksid nii tuled, registreerimismärgid kui ka juhi vaateväljas olevad aknad ja peeglid.

«Pildilt on näha, et vähemalt tagumised aknad ei ole puhtad ja seega on ka juhi vaateväli piiratud. Kuid veelgi olulisem on see, et pidurdades või kiirendades võib see lumi pudeneda kas tema enda või taga sõitja esiklaasile. Suuremal kiirusel hakkab see lumi tuiskama, vähendades oluliselt kõigi taga sõitvate autode nähtavust,» sõnas Loigo.

Märksõnad
Tagasi üles