K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikogu jätaks presidendi abikaasa hüvitise muutmata

Merike Teder
Facebook Twitter
Comments

Riigikogu liikmed hoiduvad presidendi abikaasa hüvitiste korda muutmast, mitmed leiavad, et seda valdkonda puutudes tungitaks liigselt presidendi eraellu.

Riigikogu võttis möödunud nädalal menetlusse Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) eelnõu vabariigi presidendi ametihüve seaduse muutmiseks, millega muudetaks presidendi abikaasale esindustasu maksmise korda, nii et presidendi abikaasa hakkaks presidendi ametiaja lõppedes saama esindustasu sõltuvalt abielus oldud päevade arvust presidendi ametiajal.

Keskerakonna fraktsioon arutas teemat juba aasta algul. «Leidsime, et praegu on presidendiga seoses palju olulisemaid teemasid kui tema abikaasa hüvitised,» lausus fraktsiooni esimees Kadri Simson. «Näiteks see, kuidas presidenti valitakse – me toetame otsevalimisi – või kuidas teha nii, et Eesti saaks valida presidendi, keda tahaks rahvas.»

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles