Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (12) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi

1 min lugemist

Tartus satuti kaevu puurimisel maagaasile, mis põleb suure leegiga. Kui kauaks gaasi jätkub pole teada. Lõuna-Eestis on maagaas haruldus.

Eile kaevu puurimisel Kivi tän. nr. 3 maja õuel satuti mingisugusele gaasile, mida maa sees oli nii suurel hulgal, et see hakkas läbi puurkaevu torude välja tungima ja süütamisel põles suure leegiga. Gaasi hakkas tulema umbes 5 meetri sügavuselt. Kaevumeister J. Nagel teatas omapärasest juhtumist ka politseile ja ülikoolile. Koha peal käinud gaasivabriku montööri andmetel ei olevat see gaas mingil juhul pärit linna gaasitorudest, kuna seal kohal gaasitorusid üldse ei ole ja lisaks muule ei paigutata gaasitorusid kunagi nii sügavale.

Puurkaevude meister J. Nagel on töötanud sel alal juba üle 40 aasta ja sellest 34 aastat Tartu linnas, on väga paljudes kohtades teostanud puurkaevude puurimisi, kuid kunagi pole ta sattunud maagaasile.

Ülikooli geoloogia instituudi vanema assistendi mag. K. Orviku seletusel juhtum, et Tartus puurkaevu kaevamisel on satutud maagaasile – arvatavasti muu see ei või olla  – on küllaltki haruldane. Maagaasi esineb küllaltki sagedasti Lääne-Eestis ja saartel.

19.1.1939

Seotud lood
    22.02.2020 25.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto