Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi

Tartus satuti kaevu puurimisel maagaasile, mis põleb suure leegiga. Kui kauaks gaasi jätkub pole teada. Lõuna-Eestis on maagaas haruldus.

Eile kaevu puurimisel Kivi tän. nr. 3 maja õuel satuti mingisugusele gaasile, mida maa sees oli nii suurel hulgal, et see hakkas läbi puurkaevu torude välja tungima ja süütamisel põles suure leegiga. Gaasi hakkas tulema umbes 5 meetri sügavuselt. Kaevumeister J. Nagel teatas omapärasest juhtumist ka politseile ja ülikoolile. Koha peal käinud gaasivabriku montööri andmetel ei olevat see gaas mingil juhul pärit linna gaasitorudest, kuna seal kohal gaasitorusid üldse ei ole ja lisaks muule ei paigutata gaasitorusid kunagi nii sügavale.

Puurkaevude meister J. Nagel on töötanud sel alal juba üle 40 aasta ja sellest 34 aastat Tartu linnas, on väga paljudes kohtades teostanud puurkaevude puurimisi, kuid kunagi pole ta sattunud maagaasile.

Ülikooli geoloogia instituudi vanema assistendi mag. K. Orviku seletusel juhtum, et Tartus puurkaevu kaevamisel on satutud maagaasile – arvatavasti muu see ei või olla  – on küllaltki haruldane. Maagaasi esineb küllaltki sagedasti Lääne-Eestis ja saartel.

19.1.1939

Seotud lood
18.01.2016 20.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto