Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.01.2016
Eesti Male Öine patrull ühiskondade kokkupõrkejoonel Dilbert Palju õnne Mälumäng Horoskoop Viieaastase karistuse põhjendus Tagakülg Peaprokurör kummutas väite massilisest jälitamisest Esikülg 19. jaanuar Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Sotsid kutsuvad keskerakondlasi enda ridadesse Eesti lühiuudised Majandus Mis viis Eesti Energia varade allahindamiseni? Majanduse lühiuudised Kava muudab kogumispensioni väljamaksed paindlikumaks Välismaa Lumi kimbutab Jaapanit Rändekriisi tagajärjeks võib kujuneda maksutõus Välismaa lühiuudised Arvamus Gert Jostov: kuidas ehitada uut Eestit? Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks? Mall Hellam: kommentaariumi kvaliteedikontroll Joosep Värk: Integratsioon 2.0? Juhtkiri: konfliktilahendajad eestlased Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi Päeva karikatuur Kultuur Monument sitaga loopimisele Sport Seinäjoki pakkus Kingile lepingut Rooba loodab nõrgemast liigast kasu lõigata Spordi lühiuudised Kerde: miks me ise rohkem trenni ei tee? Rocki kaotus tähendaks tavalisest varasemat põnevuse kadumist Tipptennise segane seis suure skandaaliga Pareiko leidis jalgpalli asemel hoopis uue väljakutse Tallinn Jääkarud saavad sobiva elamise Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Tarbija Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna Tartu Külmad klassid sunnivad tunde ümber kolima Poepõrandate ohutust ei kontrolli keegi Talitriatleedid kogunevad nädalalõpul Otepääle Töö ja õpingud meelitavad linna elama Kuningriigipäevi elustab mälus pildivalik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi

1 min lugemist

Tartus satuti kaevu puurimisel maagaasile, mis põleb suure leegiga. Kui kauaks gaasi jätkub pole teada. Lõuna-Eestis on maagaas haruldus.

Eile kaevu puurimisel Kivi tän. nr. 3 maja õuel satuti mingisugusele gaasile, mida maa sees oli nii suurel hulgal, et see hakkas läbi puurkaevu torude välja tungima ja süütamisel põles suure leegiga. Gaasi hakkas tulema umbes 5 meetri sügavuselt. Kaevumeister J. Nagel teatas omapärasest juhtumist ka politseile ja ülikoolile. Koha peal käinud gaasivabriku montööri andmetel ei olevat see gaas mingil juhul pärit linna gaasitorudest, kuna seal kohal gaasitorusid üldse ei ole ja lisaks muule ei paigutata gaasitorusid kunagi nii sügavale.

Puurkaevude meister J. Nagel on töötanud sel alal juba üle 40 aasta ja sellest 34 aastat Tartu linnas, on väga paljudes kohtades teostanud puurkaevude puurimisi, kuid kunagi pole ta sattunud maagaasile.

Ülikooli geoloogia instituudi vanema assistendi mag. K. Orviku seletusel juhtum, et Tartus puurkaevu kaevamisel on satutud maagaasile – arvatavasti muu see ei või olla  – on küllaltki haruldane. Maagaasi esineb küllaltki sagedasti Lääne-Eestis ja saartel.

19.1.1939

Seotud lood
    18.01.2016 20.01.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto