Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.01.2016
Eesti Male Öine patrull ühiskondade kokkupõrkejoonel Dilbert Palju õnne Mälumäng Horoskoop Viieaastase karistuse põhjendus Tagakülg Peaprokurör kummutas väite massilisest jälitamisest Esikülg 19. jaanuar Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Sotsid kutsuvad keskerakondlasi enda ridadesse Eesti lühiuudised Majandus Mis viis Eesti Energia varade allahindamiseni? Majanduse lühiuudised Kava muudab kogumispensioni väljamaksed paindlikumaks Välismaa Lumi kimbutab Jaapanit Rändekriisi tagajärjeks võib kujuneda maksutõus Välismaa lühiuudised Arvamus Gert Jostov: kuidas ehitada uut Eestit? Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks? Mall Hellam: kommentaariumi kvaliteedikontroll Joosep Värk: Integratsioon 2.0? Juhtkiri: konfliktilahendajad eestlased Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi Päeva karikatuur Kultuur Monument sitaga loopimisele Sport Seinäjoki pakkus Kingile lepingut Rooba loodab nõrgemast liigast kasu lõigata Spordi lühiuudised Kerde: miks me ise rohkem trenni ei tee? Rocki kaotus tähendaks tavalisest varasemat põnevuse kadumist Tipptennise segane seis suure skandaaliga Pareiko leidis jalgpalli asemel hoopis uue väljakutse Tallinn Jääkarud saavad sobiva elamise Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Tarbija Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna Tartu Külmad klassid sunnivad tunde ümber kolima Poepõrandate ohutust ei kontrolli keegi Talitriatleedid kogunevad nädalalõpul Otepääle Töö ja õpingud meelitavad linna elama Kuningriigipäevi elustab mälus pildivalik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks?

2 min lugemist
Ruth Alas FOTO: Erakogu

EASi mullune juhtimisvaldkonna uuring 356 Eesti ettevõttes näitas, et 77 protsendis uuritud ettevõtetest ei olnud juhtkonnas ühtegi alla 35-aastast noort. Kui noored olid juhtkonnas, olid nad kõige sagedamini arendusjuhi ametikohal, sellele järgnesid finantsjuhi ja turundusjuhi ametikoht. Noori võis leida ka põhitegevuse, kas siis tootmise või teeninduse, juhi positsioonilt. Miks siis noori nii vähe juhtkondades on? Kas neid ei peeta tublideks töötajateks?

Tellijale Tellijale

Vastustest EASi uuringu küsimusele, millistena noori organisatsioonis tajutakse, selgus, et noori peetakse nutikateks ja tarkadeks (3,86 viiepalliskaalal). Kõrgelt hinnatakse noorte iseseisvust tööülesannete täitmisel (3,64), kuid samal ajal ka samastumist organisatsiooniga (3,36). Seega ei ole tegemist inimestega, kes ei sooviks kuskile kuuluda.

Hinnang lojaalsusele oli küll pisut madalam (3,21), kuid lojaalsus on vastastikune ja see põlvkond ei ole ka saanud töötada organisatsioonides, kus pakutakse eluaegset tööhõivet. Rahvusvahelise uuringu Hogan Thought Leadership Yearbook 2014 andmetel kavatseb millenniumi-põlvkond töökohti vahetada senisest tihedamini: 91 protsenti kavatseb püsida ühel töökohal vähem kui kolm aastat. Noorte madalaimad näitajad olid rutiinitaluvus (2,95) ja hierarhia austamine (2,99).

18.01.2016 20.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto