Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (7) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (9) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (15) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks?

2 min lugemist
Ruth Alas FOTO: Erakogu

EASi mullune juhtimisvaldkonna uuring 356 Eesti ettevõttes näitas, et 77 protsendis uuritud ettevõtetest ei olnud juhtkonnas ühtegi alla 35-aastast noort. Kui noored olid juhtkonnas, olid nad kõige sagedamini arendusjuhi ametikohal, sellele järgnesid finantsjuhi ja turundusjuhi ametikoht. Noori võis leida ka põhitegevuse, kas siis tootmise või teeninduse, juhi positsioonilt. Miks siis noori nii vähe juhtkondades on? Kas neid ei peeta tublideks töötajateks?

Tellijale

Vastustest EASi uuringu küsimusele, millistena noori organisatsioonis tajutakse, selgus, et noori peetakse nutikateks ja tarkadeks (3,86 viiepalliskaalal). Kõrgelt hinnatakse noorte iseseisvust tööülesannete täitmisel (3,64), kuid samal ajal ka samastumist organisatsiooniga (3,36). Seega ei ole tegemist inimestega, kes ei sooviks kuskile kuuluda.

Hinnang lojaalsusele oli küll pisut madalam (3,21), kuid lojaalsus on vastastikune ja see põlvkond ei ole ka saanud töötada organisatsioonides, kus pakutakse eluaegset tööhõivet. Rahvusvahelise uuringu Hogan Thought Leadership Yearbook 2014 andmetel kavatseb millenniumi-põlvkond töökohti vahetada senisest tihedamini: 91 protsenti kavatseb püsida ühel töökohal vähem kui kolm aastat. Noorte madalaimad näitajad olid rutiinitaluvus (2,95) ja hierarhia austamine (2,99).

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto