Sisukord
Tarbija
Tänane leht
19.01.2016
Eesti Male Öine patrull ühiskondade kokkupõrkejoonel Dilbert Palju õnne Mälumäng Horoskoop Viieaastase karistuse põhjendus Tagakülg Peaprokurör kummutas väite massilisest jälitamisest Esikülg 19. jaanuar Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Sotsid kutsuvad keskerakondlasi enda ridadesse Eesti lühiuudised Majandus Mis viis Eesti Energia varade allahindamiseni? Majanduse lühiuudised Kava muudab kogumispensioni väljamaksed paindlikumaks Välismaa Lumi kimbutab Jaapanit Rändekriisi tagajärjeks võib kujuneda maksutõus Välismaa lühiuudised Arvamus Gert Jostov: kuidas ehitada uut Eestit? Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks? Mall Hellam: kommentaariumi kvaliteedikontroll Joosep Värk: Integratsioon 2.0? Juhtkiri: konfliktilahendajad eestlased Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi Päeva karikatuur Kultuur Monument sitaga loopimisele Sport Seinäjoki pakkus Kingile lepingut Rooba loodab nõrgemast liigast kasu lõigata Spordi lühiuudised Kerde: miks me ise rohkem trenni ei tee? Rocki kaotus tähendaks tavalisest varasemat põnevuse kadumist Tipptennise segane seis suure skandaaliga Pareiko leidis jalgpalli asemel hoopis uue väljakutse Tallinn Jääkarud saavad sobiva elamise Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Tarbija Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna Tartu Külmad klassid sunnivad tunde ümber kolima Poepõrandate ohutust ei kontrolli keegi Talitriatleedid kogunevad nädalalõpul Otepääle Töö ja õpingud meelitavad linna elama Kuningriigipäevi elustab mälus pildivalik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna

3 min lugemist
Internetis kasutatav salasõna ei tohiks olla selline, mida on lihtne ära arvata. Ka järjestiku paiknevad klahvid on lihtsalt murtav salasõna. FOTO: Reuters/ScanPix

Google’i emaettevõte Alphabet arendab oma laboratooriumides projekti nimega «Abacus». Selle salapärase idee taga seisneb keerukas süsteem, mille lõpptulemus peaks olema kasutaja jaoks ülimalt lihtne ja mugav – oma nutiseadmesse ja seal kasutatavatesse teenustesse ja rakendustesse sisse logimiseks ei peaks enam kunagi sisestama kasutajanime ja salasõna, vaid seade lihtsalt teab, et seda kasutad sina ja mitte keegi teine.

Tellijale Tellijale

Nagu kirjutab tehnoloogiaportaal Engadget, siis «Abacuse» n-ö tuumaks on trust score, mida võib tõlkida ka kui usalduse kogusummat, mis koosneb paljudest erinevatest faktoritest ning on seotud kasutaja jälgimise ja tema tegevuse analüüsimisega.

«Abacus» on niivõrd täpne, et seadme sattumisel kellegi teise kätte saab süsteem sellest kohe aru ja piirab seadme kasutusvõimalusi. Sisuliselt tähendab see näiteks, et kui annad telefoni sõbra kätte, siis ta ei saa seda kasutada.

18.01.2016 20.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto