Sisukord
Tarbija
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (1) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna

3 min lugemist
Internetis kasutatav salasõna ei tohiks olla selline, mida on lihtne ära arvata. Ka järjestiku paiknevad klahvid on lihtsalt murtav salasõna. FOTO: Reuters/ScanPix

Google’i emaettevõte Alphabet arendab oma laboratooriumides projekti nimega «Abacus». Selle salapärase idee taga seisneb keerukas süsteem, mille lõpptulemus peaks olema kasutaja jaoks ülimalt lihtne ja mugav – oma nutiseadmesse ja seal kasutatavatesse teenustesse ja rakendustesse sisse logimiseks ei peaks enam kunagi sisestama kasutajanime ja salasõna, vaid seade lihtsalt teab, et seda kasutad sina ja mitte keegi teine.

Tellijale

Nagu kirjutab tehnoloogiaportaal Engadget, siis «Abacuse» n-ö tuumaks on trust score, mida võib tõlkida ka kui usalduse kogusummat, mis koosneb paljudest erinevatest faktoritest ning on seotud kasutaja jälgimise ja tema tegevuse analüüsimisega.

«Abacus» on niivõrd täpne, et seadme sattumisel kellegi teise kätte saab süsteem sellest kohe aru ja piirab seadme kasutusvõimalusi. Sisuliselt tähendab see näiteks, et kui annad telefoni sõbra kätte, siis ta ei saa seda kasutada.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto