Sisukord
Tennis
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (2) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tipptennise segane seis suure skandaaliga

3 min lugemist
Nikolai Davidenko. FOTO: SCANPIX

Eile alanud Austraalia lahtised meistrivõistlused peaksid olema praegu tennisemaailma fookuses, kuid aasta esimest suure slämmi turniiri on varjutamas skandaal, mis väidetavalt puudutab ka mitmeid tippmängijaid. Nimelt teatas eile mitu väljaannet, et juba aastaid on kogutud dokumente, mis viitavad kõrgeimal tasemel toimunud kokkuleppemängudele, ning sohitegemisega olevat seotud ka maailma 50 parema hulka kuuluvad mängijad.

Tellijale

Väljaanded BBC ja BuzzFeed News tõid eile avalikkuse ette tõsise probleemi, millega Rahvusvaheline Tenniseliit on tegelenud juba 2007. aastast, kui esmakordselt pöörati tipptennises tähelepanu kokkuleppemängudele. Toona algatatud uurimise ajendiks oli 2007. aasta augustis Sopoti turniiril toimunud matš venelase Nikolai Davidenko ja argentiinlase Martin Vassallo Argüello vahel. Kindlaks favoriidiks olnud Davidenko võitis esimese seti 6:2, kuid vaatamata selgele soosikukoormale ja heale mängule panustati Betfairi keskkonnas suuri summasid tema kaotusele. Kihlveokontori tegevjuht Mark Davies meenutas, et sai keset mängu telefonikõne, mis andis kohe aimu probleemi tõsidusest. «See oli meie õigusosakonna juhataja ja ta ütles mulle nii: «Praegu on toimumas meie kihlveokontori ajaloo kõige kohutavam matš.»»

Favoriidiks olnud Davidenko, kelle kaotusele üks Venemaa mängurite grupp panustas miljoneid naelu, jättis kohtumise vigastuse tõttu pooleli ning Betfair oli sunnitud kahtlaste asjaolude tõttu astuma enneolematu sammu ning tunnistas kõik mängule tehtud panused kehtetuks. Kuna Rahvusvahelisel Tenniseliidul puudus toona juhtunu uurimiseks vastav üksus, palgati appi Suurbritannia hobuste võidusõite jälgivad uurijad, kes vestlesid mõlema mängija, nende treenerite, toetustiimide ja sugulastega. Kui Venemaa mängija telefonikõnede väljavõtet uurijatel saada ei õnnestunud, siis Argüello telefonist leiti Davidenko nimele salvestatud telefoninumber, kuid sellest hoolimata ei õnnestunud tõestada, et mehed omavahel enne mängu suhelnud olid. Nii vabastati mõlemad mängijad tõendite puudumise tõttu 2008. aastal kahtlustest, kuigi uurimiskomisjon lisas raportisse ka hoiatuse, et nad oleksid rohkemate tõendite hankimise korral võinud jõuda ka teistsugusele järeldusele.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto