Sisukord
Tennis
Tänane leht
19.01.2016
Eesti Male Öine patrull ühiskondade kokkupõrkejoonel Dilbert Palju õnne Mälumäng Horoskoop Viieaastase karistuse põhjendus Tagakülg Peaprokurör kummutas väite massilisest jälitamisest Esikülg 19. jaanuar Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Sotsid kutsuvad keskerakondlasi enda ridadesse Eesti lühiuudised Majandus Mis viis Eesti Energia varade allahindamiseni? Majanduse lühiuudised Kava muudab kogumispensioni väljamaksed paindlikumaks Välismaa Lumi kimbutab Jaapanit Rändekriisi tagajärjeks võib kujuneda maksutõus Välismaa lühiuudised Arvamus Gert Jostov: kuidas ehitada uut Eestit? Ruth Alas: kas noored tõesti ei kõlba juhiks? Mall Hellam: kommentaariumi kvaliteedikontroll Joosep Värk: Integratsioon 2.0? Juhtkiri: konfliktilahendajad eestlased Postimees 1939. aastal: vee asemel põlevat gaasi Päeva karikatuur Kultuur Monument sitaga loopimisele Sport Seinäjoki pakkus Kingile lepingut Rooba loodab nõrgemast liigast kasu lõigata Spordi lühiuudised Kerde: miks me ise rohkem trenni ei tee? Rocki kaotus tähendaks tavalisest varasemat põnevuse kadumist Tipptennise segane seis suure skandaaliga Pareiko leidis jalgpalli asemel hoopis uue väljakutse Tallinn Jääkarud saavad sobiva elamise Kolme veoki kokkupõrkes sai ühe juht raskelt viga Tarbija Tulevikus ei pruugi salasõnu enam vaja minna Tartu Külmad klassid sunnivad tunde ümber kolima Poepõrandate ohutust ei kontrolli keegi Talitriatleedid kogunevad nädalalõpul Otepääle Töö ja õpingud meelitavad linna elama Kuningriigipäevi elustab mälus pildivalik Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tipptennise segane seis suure skandaaliga

3 min lugemist
Nikolai Davidenko. FOTO: SCANPIX

Eile alanud Austraalia lahtised meistrivõistlused peaksid olema praegu tennisemaailma fookuses, kuid aasta esimest suure slämmi turniiri on varjutamas skandaal, mis väidetavalt puudutab ka mitmeid tippmängijaid. Nimelt teatas eile mitu väljaannet, et juba aastaid on kogutud dokumente, mis viitavad kõrgeimal tasemel toimunud kokkuleppemängudele, ning sohitegemisega olevat seotud ka maailma 50 parema hulka kuuluvad mängijad.

Tellijale Tellijale

Väljaanded BBC ja BuzzFeed News tõid eile avalikkuse ette tõsise probleemi, millega Rahvusvaheline Tenniseliit on tegelenud juba 2007. aastast, kui esmakordselt pöörati tipptennises tähelepanu kokkuleppemängudele. Toona algatatud uurimise ajendiks oli 2007. aasta augustis Sopoti turniiril toimunud matš venelase Nikolai Davidenko ja argentiinlase Martin Vassallo Argüello vahel. Kindlaks favoriidiks olnud Davidenko võitis esimese seti 6:2, kuid vaatamata selgele soosikukoormale ja heale mängule panustati Betfairi keskkonnas suuri summasid tema kaotusele. Kihlveokontori tegevjuht Mark Davies meenutas, et sai keset mängu telefonikõne, mis andis kohe aimu probleemi tõsidusest. «See oli meie õigusosakonna juhataja ja ta ütles mulle nii: «Praegu on toimumas meie kihlveokontori ajaloo kõige kohutavam matš.»»

Favoriidiks olnud Davidenko, kelle kaotusele üks Venemaa mängurite grupp panustas miljoneid naelu, jättis kohtumise vigastuse tõttu pooleli ning Betfair oli sunnitud kahtlaste asjaolude tõttu astuma enneolematu sammu ning tunnistas kõik mängule tehtud panused kehtetuks. Kuna Rahvusvahelisel Tenniseliidul puudus toona juhtunu uurimiseks vastav üksus, palgati appi Suurbritannia hobuste võidusõite jälgivad uurijad, kes vestlesid mõlema mängija, nende treenerite, toetustiimide ja sugulastega. Kui Venemaa mängija telefonikõnede väljavõtet uurijatel saada ei õnnestunud, siis Argüello telefonist leiti Davidenko nimele salvestatud telefoninumber, kuid sellest hoolimata ei õnnestunud tõestada, et mehed omavahel enne mängu suhelnud olid. Nii vabastati mõlemad mängijad tõendite puudumise tõttu 2008. aastal kahtlustest, kuigi uurimiskomisjon lisas raportisse ka hoiatuse, et nad oleksid rohkemate tõendite hankimise korral võinud jõuda ka teistsugusele järeldusele.

18.01.2016 20.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto