Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peaprokurör kummutas väite massilisest jälitamisest

Lavly Perling. FOTO: Liis Treimann

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonile prokuratuuri tööst ülevaate andnud riigi peaprokurör Lavly Perling ütles, et jälitus on võitluses raske ja organiseeritud kuritegevusega küll hädavajalik tööriist, kuid selle ulatust ei maksa üle hinnata.

Tellijale Tellijale

Perling kinnitas, et aeg-ajalt levivad kuuldused, nagu tehtaks jälitustoiminguid Eestis massiliselt, ei vasta tõele. «Jälitustegevus on võitluses raske ja organiseeritud kuritegevusega hädavajalik tööriist, kuid see peab alati olema seaduslik, põhjendatud ja kontrollitav. Samas ei tasu jälitustegevuse ulatust üle hinnata – seda kasutatakse jätkuvalt ühe kuriteo lahendamisel sajast ning suurema riivega lubasid annab Eestis kohus, mitte prokuratuur,» rääkis Perling riigiprokuratuuri teatel.

Erikomisjoni esimees, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Ken-Marti Vaher ütles riigikogu pressiteenistuse teatel, et jälitus, mida kasutatakse vähem kui ühes protsendis kriminaalasjades, millest enamiku moodustavad narko- ja muud organiseeritud kuriteod, on Eestis kontrolli all.

18.01.2016 20.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto