Sisukord
Arvamus
Postimees
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest

3 min lugemist
Merje Leemets FOTO: Tairo Lutter

Kiltsi põhikooli direktor Merje Leemets kirjutab oma kooli kogemusest laste õpetamisel, kes pärit teistsuguse kultuuritaustaga peredest.

Tellijale Tellijale

Kiltsi põhikoolil on kahe aasta jagu kogemust eesti keelest erineva kodukeelega õpilastega – nii kristlaste kui ka moslemitega. Eelmises Õpetajate Lehes ilmunud artiklis lähtus orientalist Martti Kalda oma ekspertteadmisest islami ja araabia kultuuri kohta, kuid tema tõstatatud probleemid on hüpoteetilised ning ei vasta reaalsele olukorrale Eesti koolides ega ülejäänud Euroopa kogemusele.

Sõjapõgenike lapsed õpivad eesti keeles suhtlema nelja kuuga

Viis aastat tagasi oli Kiltsi põhikool üks väike mõisas asuv maakool, milletaolisi on Eestis sadakond. Kas me võisime viis aastat tagasi öelda, et oleme sõjapõgenike lastele hariduse andmiseks valmis? Ilmselt mitte. Aga praegu on meie koolis pagulaslapsi kümnendik õpilastest. Julgen hinnata, et eelmisel aastal saime neile lastele turvalise õpi- ja kasvukeskkonna pakkumisega väga hästi hakkama.

Kasutame eesti keelest erineva kodukeelega õpilaste õpetamiseks end tõestanud ja tulemuslikku keelekümblusmetoodikat. Nipp on rääkida lastega eesti keeles! Eestil on kuueteistkümne aasta pikkune kogemus keelekümblusega, kus võõrkeelt rääkiva õpilasega tegeletakse ainult eesti keeles. Suhtlemisel ja üksteisest arusaamisel on abiks kehakeel, tegevused, pildimaterjal, tunnustamine. Lisatööd on, aga õpetajad kasutavad aktiivõppemeetodeid, mis toetavad kiiremat keele omandamist. Samuti on meil spetsiaalselt keelekümblusmeetodeid toetavat õppematerjali.

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto