Sisukord
Tervisenõu
Postimees
20.01.2016
Eesti Mälumäng Mis on dissotsiatiivne fuuga? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 20. jaanuar Töökogemus võib hakata asendama tasemeharidust Õigeusklikud tegid jäise supluse Eesti lühiuudised Tagakülg Talvik süüdistab politseijuhti raha kuritarvitamises Politseijuhid skandaalide keerises Mees, kes kõndis taevasse Põgenike saabumiseks tuleb veel palju tööd teha Elmar Vaher: minu jaoks oli oluline osta hea töövahend Eesti stjuardessid on lennuks valmis Majandus TÄISMAHUS: EMT ja Elion kaovad ajalukku Majanduse lühiuudised Suurima elektritootja vara odavnes kardetust vähem Välismaa Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Välismaa lühiuudised Kudrini tulek annaks lootust reformidele Venemaal Venemaa harjub kasvava vaesuse ja mahajäämusega Arvamus Juhtkiri: piinlik lugu Mart Helme: tegusid, mitte narratiive Taavi Minnik: Poola tee ei vääri järgimist Vastukaja Erkki Bahovski: solvuks? Merje Leemets: Eesti kool oskab hoolida ka sõja eest põgenenud lastest Postimees 1931. aastal: «Otsustav võitlus» Kultuur «Pangalaenuga» tšillivad Toompere ja Võigemast Üllatavad hetked, rõõmsad (taas)kohtumised Sport Tarvas saadab kaks leegionäri koju Tarvas saadab kaks leegionäri koju Spordi lühiuudised Kontaveit eelistab kurvastamisele kaotusest õppida Rocki laatsaret võitles, aga eurosarjast langeti välja Ralf Aronit ootavad vormelimaailmas kõrgkooli eksamid Tarbija Uriinipidamatusele leidub lahendusi Lumerookimine võib südamele liiga teha Tartu Äsja puhastatud tee kattus lopaga Neli Tartumaa valda alustavad ühinemisläbirääkimisi, mida teevad teised? Vana staabihoone ja söökla leiavad lõpu Konguta plaanib kuulsa nahakunstniku ausammast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lumerookimine võib südamele liiga teha

2 min lugemist
Südamehaige ei tohi lumerookimisega üle pingutada. FOTO: Sille Annuk

Kui tervele inimesele on lumerookimine mõnus treening, siis südamehaigele võib see põhjustada tõsiseid hädasid.

Tellijale Tellijale

«Lund oli palju ja kühveldamist kõvasti, nii et süda läks rütmist välja ja peksis meeletult,» meenutas Tallinnas elav 70-aastane Aime kolme aasta tagust lumist talve, kui ta märga lund kühveldades endale liiga tegi. Kohe ta südamearsti jutule ei saanud ja kui see umbes kuu aja pärast õnnestus, siis selgus, et ta oli juba hiljaks jäänud.

«Arst ütles, et kuna südamestimulaator on nii kaua paigast ära olnud, siis ei ole enam midagi teha,» rääkis ta. Ka seletas arst talle, et kiire ja intensiivne töö ei ole südamele hea. Süda tahab rahulikku ja ühtlast tegevust.

19.01.2016 21.01.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto